2022-06-14-02-czytanie-dzieciom

XXI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM POLSCY AUTORZY DLA KLIMATU

XXI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM POLSCY AUTORZY DLA KLIMATU

Biblioteka Publiczna w Wyrzysku po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję czytania dzieciom którą zainicjowała Fundacja ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom. Jednym z celów fundacji jest podniesienie świadomości społeczeństwa na temat roli głośnego czytania dobrego dla rozwoju dziecka.

W tym roku obchodziliśmy XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Polscy autorzy dla klimatu”. W Bibliotece Publicznej w Wyrzysku w dniach od 31 maja do 2 czerwca zorganizowano szereg spotkań promujących głośne czytanie.

XXI Tydzień Czytania Dzieciom zainaugurowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Gleśnie artystyczną interpretacją „Lokomotywy” Juliana Tuwima.

Podczas tegorocznych spotkań promujących czytelnictwo gościliśmy grupę „Króliczków” z wyrzyskiego przedszkola. Dzieci miały okazję wysłuchać opowiadania zaczerpniętego z książki autorstwa Marcina Kozioła pod tytułem „Bajka o bąkach i jednym trzmielu” czytanego przez wyjątkowych gości – Sierż. Alicję Szczepanik, St. Sierż. Malwinę Panknin oraz posterunkową Adriane Dawidowską z Komisariatu Policji w Wyrzysku. Po głośnym czytaniu nie zabrakło także łamigłówek, tańców oraz zmagań plastycznych.

Drugiego dnia gościliśmy przedszkolaków z Falmierowa, które wysłuchały opowiadania „Basia i śmieci” czytanego przez panią Annę Rzyduch Strażniczkę Miejską. Po głośnym czytaniu nasi milusińscy mieli okazję obejrzeć prezentacje dotyczącą segregacji odpadów, po której ich zadaniem było samodzielne posegregowanie śmieci. Dzieci z tym zmaganiem poradziły sobie celująco oraz otrzymały małe upominki od strażników miejskich. Po skończonych łamigłówkach związanych tematycznie z tegorocznym hasłem, dzieci zapoznali się także z pracą bibliotekarza, a także zwiedziły i zapoznały się z działem dziecięcym w naszej placówce.

XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom zakończyliśmy wizytą Burmistrza Wyrzyska – pani Bogusława Jagodzińska przeczytała uczniom klasy I ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku fragment książki „Żubr Pompik. Zapach wiosny” autorstwa Tomasza Samojlika.

Tydzień Czytania Dzieciom to jedno z wielu działań promujących czytelnictwo

w Bibliotece Publicznej w Wyrzysku, którego celem programu jest podkreślanie roli literatury jako źródła inspiracji oraz umacniania wartości moralnych.

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Wyrzysku

Biblioteka Publiczna

Możliwość komentowania została wyłączona.