2022-06-14-06-WTZ-Liszkowo

Piknik dla członków Warsztatów Terapii Zajęciowej w Liszkowie

W ramach Projektu Promocji Czytelnictwa „Małe i duże podróże po literaturze”, dnia 9 czerwca 2022 roku, pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury oraz Biblioteki Publicznej w Wyrzysku odwiedzili podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Liszkowie.

Metoda integracji sensorycznej jest jedną z najnowszych kompleksowych metod terapeutycznych, dlatego też zorganizowany piknik dla członków WTZ w Liszkowie był oparty na zajęciach z plastykoterapii i muzykoterapii. Podczas spotkania uczestnicy warsztatów tworzyli z gliny rzeźby zwierząt. Praca w glinie okazała się być doskonałym ćwiczeniem na podtrzymanie sprawności dłoni, a także pozwalała wyrazić swoje emocje i uczucia.

Po skończonych zajęciach plastycznych był też czas na zajęcia muzyczne. Nie brakowało wspólnych tańców i śpiewów.

Na zakończenie, członkowie Warsztatów Terapii Zajęciowej w ramach wspomnianego wcześniej Projektu otrzymali pakiet nowości książkowych, między innymi z tworzenia metodą decupage, biżuterii, makramy, origami itp.

Czas spędzony w Liszkowie był czasem ciepłej i radosnej atmosfery. Uczestnicy pikniku bardzo cieszyli się ze wspólnego spotkania, a także bardzo entuzjastycznie brali udział w zajęciach.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wyrzysku,

Biblioteka Publiczna

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”