2022-06-15-01-Wokol-bookcrossingu

Wokół bookcrossingu

Wokół bookcrossingu

Filia biblioteczna w Osieku nad Notecią systematycznie promuje rozmaite święta i akcje służące popularyzacji biblioteki i czytelnictwa. 14 czerwca 2022 roku osiecka placówka ponownie włączyła się do akcji propagującej bookcrossing.

W dniu Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek osiecką bibliotekę publiczną licznie odwiedzili uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią oraz dzieci uczęszczające do miejscowej świetlicy środowiskowej działającej przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wyrzysku. Przybyłym uczniom zostały przedstawione zasady zapisu do biblioteki oraz wybrane zagadnienia związane z regulaminem korzystania z placówki. Wspólnie omówiono też reguły poszanowania książek. Najwięcej jednak uwagi poświęcono prezentacji Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek. Dzieciom przedstawiono główne założenia bookcrossingu oraz symbol i cel wędrujących książek. Młodym czytelnikom zaprezentowano także przykłady regałów bookcrossingowych, które znajdują się w Polsce i na świecie. Nawiązano również do regałów bookcrossingowych, które są dostępne na terenie naszej gminy i od roku służą społeczności lokalnej i wszystkim osobom zainteresowanym uwalnianiem książek. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały okazję wybrać książki do uwolnienia. Działanie można było zrealizować, dzięki książkom podarowanym przez czytelników. Wybrane książki opatrzono specjalnymi naklejkami informacyjnymi opracowanymi i udostępnionymi przez Fundację Bookcrossing Polska. Przygotowane w ten sposób książki zostały przez dzieci uwolnione w miejscowym regale bookcrossingowym. Dzięki temu lokalnie zaakcentowaliśmy akcję czytelniczą o międzynarodowym zasięgu. Wspólny spacer do regału bookcrossingowego zaowocował także plenerowym, głośnym czytaniem wybranych fragmentów z niektórych uwalnianych książek.

Liczne odwiedziny w osieckiej bibliotece publicznej w dniu Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek dowodzą nieprzerwanego zaangażowania lokalnych placówek w działania na rzecz promocji biblioteki i czytelnictwa. Tegoroczna XIX edycja wspomnianej akcji pozwoliła po raz kolejny nagłośnić to czerwcowe, czytelnicze święto a tym samym przypomnieć, iż książki można uwalniać przez cały rok a nie tylko w dniu ich święta.

MGOK Biblioteka w Wyrzysku

filia w Osieku nad Notecią

[ngg src=”galleries” ids=”292″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″ images_per_page=”21″]

Możliwość komentowania została wyłączona.