book-1

Tydzień Bibliotek 2018

Tydzień Bibliotek 2018

11 maja w ramach tegorocznej edycji „Tygodnia Bibliotek” dzieci z Publicznego Przedszkola w Osieku nad Notecią oddział Bąkowo, wraz z opiekunkami, odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Wyrzysku.
Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było już wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.
Dzieci miały możliwość przejść pomiędzy regałami w wypożyczalni. Dowiedziały się, jak można stać się czytelnikiem oraz jak należy się w niej zachować. Maluchy z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach , a w szczególności zainteresował ich dział dla najmłodszych. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły.
Wszystkim naszym milusińskim gościom spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki.
Spotkanie w bibliotece nie mogło się obejść bez głośnego czytania. Dlatego mali gości wysłuchali wiersza Marii Konopnickiej pt. „Stefek Burczymucha”.
Każdy przedszkolak na koniec wyszedł nie tylko z uśmiechem na twarzy i z zakładką przez siebie zrobioną, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do nas, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

M-GOK Biblioteka Publiczna w Wyrzysku

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.