Spotkania DKK w Bibliotece Publicznej w Wyrzysku

Podczas kwietniowego spotkania DKK rozmawiano o książkach, które zostały przeczytane przez członków DKK w ciągu miesiąca i przypadły im do gustu. Pierwsza z nich „Księgarenka w Big Ston Gap” Wendy Welcha to powieść o przyjaźni, wspólnocie i przyjemności płynącej z czytania dobrej lektury, kolejna to „Szczęście małych rybek” Simona Leysa. Autor tej niezwykłej książki zabiera czytelnika na spacer po świecie literatury, sztuki i pozwala zajrzeć na chwilę do okien sławnych pisarzy, artystów.
Te dwie powieści zachęcają czytelnika do czytania, oczarowują i przenoszą w inny świat, polecamy je zainteresowanym tego typu literaturą.
W dalszej części zebrania rozmawiano na temat wydarzeń i imprez kulturalnych jakie będziemy obchodzić w maju w bibliotece i członkowie DKK będą mieli przyjemność w nich uczestniczyć.
Najważniejsze z nich to spotkanie z podróżniczką Kingą Korycką oraz pisarzem Romanem Pankiewiczem autorem tryptyku „Trzy Żywioły” oraz najnowszej książki „Polski żywioł”.
Na zakończenie spotkania wywiązała się burzliwa dyskusja na temat :”Co lubimy czytać”
Termin następnego spotkania ustalono na dzień 23 maja a do przeczytania wybrano książkę Agnieszki Lis „Latawce”.

M-GOK, Biblioteka Publiczna w Wyrzysku