2022-10-05-04-Dzień Głośnego Czytania

Objazdowy „Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania”

„Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania” to święto ustanowione przez Polską Izbę Książki w rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Z tej okazji dnia 29 września Biblioteka Publiczna w Wyrzysku uczciła odwiedzając swoich czytelników w szkołach i przedszkolach z naszej gminy.

Podczas tego dnia pracownicy biblioteki spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Falmierowie , w której wspólnie fragmentami przeczytali powieść ze zbioru „5-minutowe bajki” Barbary Supeł. Opowiadanie „Burek i podstępne portki” sprawił, że dzieci chętnie czytały tekst fragment po fragmencie, by dowiedzieć się jakie będzie zakończenie tej zabawnej historii.

Następnie bibliotekarze udali się do oddziału przedszkolnego w Bąkowie, gdzie Pani Natalia Kusz wraz ze swoją grupą przywitała ich bardzo ciepło i serdecznie. Przedszkolaki odsłuchały opowiadania „Hulajnoga Zuzia w fabryce zabawek”. Nie zabrakło także czasu na śpiew i rozmowy dotyczące swoich ulubionych zabawek.

Ostatnim przystankiem objazdowego „Dnia Głośnego Czytania” było Publiczne Przedszkole w Osieku nad Notecią, w którym panie z biblioteki zaprezentowały utwór pt. „ Czy to bajka, czy nie bajka” Marii Konopnickiej, wykorzystując  teatrzyk kamishibai. Przedszkolaki opowiedzieli jak dbają o książki i jakie bajeczki najchętniej słuchają na dobranoc.

Pod koniec każdej wizyty uczestnicy spotkania dostali smycz oraz zakładkę do książki, które były zakupione w ramach projektu „Promocji Czytelnictwa”. Nie zabrakło także pysznych i soczystych jabłek. które ufundowała pani Agnieszki Grubich.

Wszystkie spotkania przebiegły w atmosferze zaciekawienia i radości.

M-GOK, Biblioteka Publiczna