2022-10-03-06-ALFABET MADAGASKARU

„ALFABET MADAGASKARU, czyli słońce, łapówki i klątwa kameleona”. Spotkanie autorskie z Michałem Szulimem

Dnia 27 września 2022 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku odbyło spotkanie autorskie z Michałem Szulimem – podróżnikiem, autorem bestsellerowej książki „Miejsce za miejscem, czyli podróże małe i duże” oraz jej kontynuacji, dziennikarzem Radia dla Ciebie, twórcą bloga www.MiejsceZaMiejcem.pl oraz wokalistą zespołu PLATEAU . Wydarzenie zorganizował Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wyrzysku wraz z Biblioteką Publiczną w ramach realizowanego projektu „Małe i duże podróże po literaturze”. Projekt jest odpowiedzią na rządowy program o nazwie „Promocja czytelnictwa”, którego wyrzyski dom kultury jest tegorocznym beneficjentem.

Spotkanie było podróżą w zupełnie egzotyczny zakątek świata – MADAGASKAR – wyspę znaną z lemurów i niesamowitej wręcz przyrody. Dowiedzieliśmy się, m.in. o tym jak… dawać łapówki, posłuchaliśmy o najtańszym rumie na świecie, fatalnych drogach i klątwie kameleona.

Słuchacze z ogromnym zainteresowaniem słuchali opowieści o Madagaskarze i jego mieszkańcach, podziwiali na zdjęciach piękno nieskażonej cywilizacją przyrody.

Z zaciekawieniem przypatrywali się slajdom ukazującym miasta wyspiarskiego państwa, a w nich życie tubylczej ludności – Malgaszy. Michał Szulim malował słowami widoki pięknych, nieskazitelnie czystych plaż należących do państwa położonego w zachodniej części Oceanu Indyjskiego, charakteryzował klimat ulicznych bazarów, hoteli, restauracji oraz w atrakcyjny i przystępny sposób zaznajomił publiczność z fauną i florą tamtejszych rezerwatów przyrody.

Żywa reakcja i dyskusja ze strony osób biorących udział w spotkaniu była dowodem, że Pan Michał trafił do naszych serc. Zdecydowanie była to fascynująca, pełna niespodzianek podróż, którą będziemy długo pamiętać.

Na zakończenie spotkania można było nabyć książkę wraz z autografem autora – podróżnika.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.