2019-03-11-01-MDKK

Zimowy kwartał w pracy Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki

Zimowy kwartał w pracy Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.

Zimowa aura sprawiła, że nasze spotkania z powodu chorób często odbywały się w okrojonym składzie, ale mimo to nie poddajemy się. Czytamy, opowiadamy, omawiamy i dobrze się przy ty bawimy, bo bardzo to lubimy.

Grudzień przyniósł nam bardzo przyjemną lekturę, była nią „Sekretna Księga Świętego Mikołaja”. W oparciu o książkę młode czytelniczki przygotowały plakat, który przybliżył nam sylwetkę świętego oraz przedstawił zaprzęg jego reniferów i ich znaki szczególne. Z książki poznaliśmy również zwyczaje Mikołaja i proces produkcji i pakowania prezentów. Spotkanie zakończyłyśmy pamiątkową świąteczną sesją zdjęciową.

Nowy rok, to po świątecznej przerwie kolejna porcja przeczytanych książek, młodzi czytelnicy wiedzą jak dobrze spożytkować wolny czas ;-). Dzięki nim poznaliśmy pokrótce historie bohaterów takich książek jak „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Idą święta”, „Przygody Kapitana Majtasa”, „Tajemnica Scarlet”. Podczas zajęć czytaliśmy książkę „Latający śpiwór i maski wstydu.” Wojciecha Kołyszko. Książka mówi o wstydzie jaki nas dopada, o tym jak rozpoznawać jego rodzaj i jak go umiejętnie wykorzystać. Mamy wstyd, który nas blokuje, sprawia, że omijają nas ciekawe sytuacje, ale jest też wstyd , który ostrzega nas przed niebezpieczeństwem. Na koniec spotkania uczestnicy zrobili swoje maski wstydu.

Miesiąc luty i lektura „Nie ma Tusionka” Anity Głowińskiej pokazała nam,że nie wszystko jest takie na jakie wygląda i czasami postępując i oceniając sytuacje zbyt pochopnie możemy zrobić niemałe zamieszanie. Wykorzystując fakt,że nasze spotkanie miało miejsce w Dniu Listonosza przeczytaliśmy również książkę Christelle Huet-Gomez, Olivier Nomblot „Uskrzydlony listonosz”. Mówi ona o miłości, poznawaniu otoczenia w którym żyjemy i przede wszystkim o umiejętności i odwadze bycia sobą. W ramach działań twórczych uczestniczki napisały listy.

Czytanie to nie kara, czytanie to możliwości. Szansa na ciekawsze życie, posiadanie własnego zdania, lepsze wypowiedzi, sprawniejszy mózg. Filia biblioteczna w Osieku nad Notecią daje Wam to wszystko, więc droga młodzieży ZAPRASZAMY! Kolejne spotkanie już 16 marca, kiedy to pochylimy się nad Jeżycjadą.

MGOK Wyrzysk,Biblioteka Publiczna

filia Osiek nad Notecią