2019-03-11-03-PPZ

„Przystanek Pomysłów” na przystanku ZIMA.

Choć tegoroczna aura za oknem mało zimowa, to w filii bibliotecznej w Osieku nad Notecią staraliśmy się nie zapomnieć o tej białej porze roku.

Na pierwszych w tym roku zajęciach „ulepiliśmy” bałwana. Dokładniej naklejaliśmy na pomalowanych na niebiesko, papierowych talerzykach, co dało nam bałwankowe portrety. Kolejne zajęcia poświęciliśmy na przygotowanie zimowej makiety miasteczka. Pojawiły się na niej budynki, mosty, górka śnieżna z saneczkami, drzewa i oczywiście lodowisko z łyżwiarzami.

Podczas ferii zimowych wzięliśmy udział w całotygodniowych warsztatach teatralnych, na które jeździliśmy do Wyrzyska. Pięć dni ciężkiej pracy zaowocowało świetnym, humorystycznym przedstawieniem. Podczas kolejnego tygodnia ferii spotkaliśmy się w naszej bibliotece i integrowaliśmy grając w kalambury i wyścig pingwinów, a nasze ciała rozruszaliśmy przy pomocy kości aktywności i iście karnawałowej zabawie worek niespodzianek. Zwieńczeniem zimowego wypoczynku był integracyjny wyjazd z dziećmi z Wyrzyska na lodowisko do Nakła nad Notecią.

Brak silnych mrozów sprawił, że karmniki dla ptaków nie cieszą się w tym roku powodzeniem, więc my dla odmiany postanowiliśmy zrobić kolorowe domki lęgowe dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Domki z rolek po papierze toaletowym w towarzystwie kolorowych papierów, ozdobnych taśm dekoracyjnych i wstążeczek są tak przytulne, że już na kolejnych zajęciach w osieckiej bibliotece pojawiły się piękne kolorowe ptaki. Wielobarwne, pierzaste zwiastują wczesną wiosnę.

W naszej bibliotece prowadzony jest codzienny kalendarz świąt nietypowych. Jednym z nich był Dzień Wieloryba i to on był inspiracją do wykonania wielorybów 3D z papieru oraz stworzenia zespołowo portretu tego największego ssaka metodą mozaikową z maleńkich kwadracików.

Uczestnicy naszych zajęć mają ogromny talent rysunkowy co zaprezentowali na zajęciach z rysunku krok po kroku. Na kredowych tablicach nauczyliśmy się rysować sowę, kota, psa i bociana.

Za nami kolejne dwa miesiące twórczej i kreatywnej pracy, a przed nami następne wyzwania. W marcu do pracy będzie nas inspirował kolorowy słoń Elmer, więc ZAPRASZAMY!

MGOK Wyrzysk,

Biblioteka Publiczna, filia Osiek nad Notecią