2017-04-27-01-Wiersze

„Wiersze łaciate i jeden w kratę” czyli żartobliwe wiersze Agnieszki Frączek

W dniu 21 kwietnia w filii biblioteki publicznej w Osieku nad Notecią odbyło się spotkanie z wychowankami miejscowego przedszkola.
Wraz z przybyłymi dziećmi doszliśmy zgodnie do wniosku, iż miesiąc kwiecień to bardzo żartobliwy miesiąc. Nie tylko ze względu na przypadający pierwszego dnia Prima Aprilis, ale również płatającą figle pogodę. Doskonale więc wpasowały nam się w aurę żartobliwe wiersze Agnieszki Frączek ze zbioru „Wiersze łaciate i jeden w kratę”.
Dzieci poznały marzenie dziewczynki o posiadaniu nietypowego zwierzątka jakim była krowa w łaty. Z wierszy „Jestem łaciata” oraz „Łatki” dowiedzieliśmy się jakie jeszcze mogą być łaty (na kolanach bądź „przyszywane” ludziom plotki). Następnie nasza krowa przebrała łaty czarne na modną w tym sezonie kratę (wiersz „W kratkę”), a na łące pojawił się inny czarno- biały „Zwierz”. Mówiliśmy również o innych krówkach jakie znamy, i tak dzieci wymieniły cukierki i lody, a dowiedziały się, że „bożą krówką” nazywamy dobrze im znaną biedronkę siedmiokropkę.
Tak oto w bardzo humorystycznym klimacie upłynęło nam kolejne spotkanie w bibliotece w Osieku nad Notecią. Dzieci wraz z wychowawcą obiecały wrócić do twórczości Agnieszki Frączek.

Czytajmy dzieciom, bo książka to brama do niczym nieograniczonej wyobraźni!

M-GOK, Biblioteka- filia Osiek nad Notecią