2021-12-03-01-Przedszkolaki-w-bibliotece

Święto Pluszowego Misia

23 listopada 2021r. Biblioteka Publiczna w Wyrzysku gościła grupę przedszkolaków z Kosztowa wraz z opiekunką – panią Małgorzatą Koszuta, by wspólnie świętować Dzień Pluszowego Misia.

Tego dnia dzieci, radosne i uśmiechnięte, przyszły do biblioteki wraz ze swoimi ukochanymi przytulankami. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, różowe, z oklapniętym uszkiem, z łatką. Każdy piękny i wyjątkowy! A w bibliotece zrobiło się misiowo i wesoło. Na spotkaniu dzieci miały możliwość przekonania się, że misie to nie tylko pluszaki, ale również bohaterowie wielu książek. W czasie spotkania nie zabrakło głośnego czytania. Dzieci wysłuchały wiersz Wiesławy Pyrcz pt. „Misiowe święto”. Specjalnie przygotowane na tę okazję dekoracje oraz wystawka książek o misiach podkreśliły charakter tego święta. Nasze małe pociechy bez problemu rozwiązywały łamigłówki i zagadki związane z misiami. Zwieńczeniem spotkania była praca plastyczna. Czas upłynął na uśmiechach i przytulajkach w atmosferze radości i dobrej zabawy. Zajęcia zakończyły się „małym co nie co” i wspólnym zdjęciem.


Tego dnia również nasi mali goście usłyszeli o akcji czytelniczej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”, którą wyrzyska biblioteka popularyzuje już od kilku lat. Dzieci dowiedziały się, że w ramach tejże akcji mogą otrzymać w bibliotece specjalną Wyprawkę Czytelniczą , a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.


Mamy wielką nadzieję, że w tym roku jeszcze więcej przedszkolaków oraz ich rodziców zapała miłością do książek i czytania.

[ngg src=”galleries” ids=”283″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]
Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.