Nowy sezon zajęć pod nazwą „Przystanek pomysłów” w roku szkolnym 2021/2022 rozpoczęliśmy w iście rozmarzonym klimacie. Stworzyliśmy tablicę marzeń i „piątkę planów” na nadchodzący rok.
Rozbudziliśmy swoją kreatywność w Dniu Kropki pięknymi kropkowanymi pracami wykonanymi za pomocą odcisków palców. Urozmaiceniem zajęć były zadania połącz kropki i zdjęcia w kropkowej ramce.
Podczas zajęć staramy się przytaczać różne święta nietypowe, więc kolejne zajęcia były poświęcone nosorożcom. Dzieci wykonały wycinankę nosorożca i zaznajomiły się z książkami, które przedstawiają nam sylwetkę jegomościa.
Jako, że zajęcia są częścią działań bibliotecznych nie mogliśmy pominąć Dnia Głośnego Czytania. Wspólnie z uczestnikami czytaliśmy ulubione bajki i zrobiliśmy kubek z papieru, który fantazyjnie ozdobiliśmy ziarnami kawy i wycinankami.
Wraz z pierwszym jesiennym liściem rozpoczęliśmy „prace” w jesiennym ogródku kolorując i wyklejając krepą jesienne dary ogrodu. Z bibuły, rolek po papierze toaletowym i patyczkach po lodach zrobiliśmy drzewka witraże, które są piękną ozdobą na naszym parapecie, a przestrzenne jeże zdobią galerię na korytarzu w towarzystwie misi z kółek origami.
Ćwicząc pracę zespołową przygotowaliśmy wielobarwny portret „Pani Jesieni”, która po tych zajęciach zawitała na dobre w naszych bibliotecznych progach.
Jesień to dla polaków również czas świąt, podczas których wspominamy zmarłych oraz odzyskanie niepodległości toteż na jednych z zajęć zrobiliśmy między innymi portret małego powstańca oraz utrwaliliśmy symbole narodowe. Podczas tych prac poznaliśmy technikę rysowania węglem i pastelami oraz ćwiczyliśmy uzyskiwanie różnych efektów dzięki właściwościom rozcierania jakie posiadają te materiały.
W listopadzie często musimy mierzyć się z deszczową aurą, więc dla rozchmurzenia nastrojów, dzieci wykleiły piękne parasole z bloków kreatywnych.
Okres jesienny zakończyliśmy tuż przed Katarzynkami i Andrzejkami, a jak wiadomo to wieczory pełne wróżb. Dlatego też na naszych pracach pojawiły się cienie symboli andrzejkowych wycięte z papieru, umieszczone na „tornadowym” tle, a zajęciom towarzyszyły czytanki z książki „Sto wierszy na każdą okazję.”
Pamiętajmy, że prace plastyczne uspakajają, a przestrzeń do wykorzystania swojej kreatywności poza domem rozwija.
[ngg src=”galleries” ids=”282″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]