16195510_1201373523249325_5555175141780353426_n

Styczniowe zajęcia dla dzieci w Wyrzyskiej bibliotece publicznej i filii w Osieku nad Notecią

Kochani wszystkie przeprowadzane przez nas zajęcia mają swój cel. Pragniemy, aby dzieci świetnie się czuły i bawiły. Jednak nie zapominamy o głównych celach stawianych przez nasze placówki. Dążymy, aby nasi milusińscy: rozwijali kulturę czytelniczą, integrowali się z grupą, rozbudzali zamiłowanie do czytania książek, wzbogacali wiedzę, słownictwo, ćwiczyli i doskonalili techniki czytania. A przede wszystkim stawiamy na zrelaksowanie ucznia po zajęciach lekcyjnych i kształtowanie twórczej wyobraźni.
Podczas cotygodniowych styczniowych spotkań czwartkowych w bibliotece w Wyrzysku i piątkowych Przystanków Pomysłów w Osieku nad Notecią przewodnim tematem była zima. Rozmawialiśmy wtedy o bezpieczeństwie w czasie zabaw zimowych, wymienialiśmy sporty zimowe oraz ćwiczyliśmy spostrzegawczość. Kolejne spotkanie to już przygotowania do Dnia Babci i Dziadka. Pojawiły się przepiękne laurki i kwiaty w kształcie serca.
Styczniowe spotkania zakończyliśmy z kolei na zajęciach pt. „Mali projektanci’’. Każdy uczestnik miał za zadanie zaprojektować sukienkę dla baletnicy oraz zaproponować makijaż i fryzurę. Ale to nie wszystko ponieważ nie zabrakło i szaleństw na śniegu. Zabawa była przednia! Zapraszamy do śledzenia nas również na profilu FB. Następna fotorelacja już w lutym. Pozdrawiamy!

Biblioteka Publiczna w Wyrzysku
i filia Osieku nad Notecią