2017-01-31-01-DKK

Styczniowe spotkanie DKK w Wyrzysku

Dnia 25 stycznia odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego uczestnicy omawiali książkę Erica-Emmanuela Schimtta „Noc ognia”. To niezwykła i wyjątkowa opowieść o człowieku, który za namową przyjaciela wyruszył na pustynię, by tam zbierać materiały do filmu i przewartościować swoje życie. Pewnego wieczoru oddala się od karawany i zostaje zupełnie sam na pustyni bez wody, kompasu i tak zaczyna się noc, która zmienia jego życie.
Kilka słów o autorze tej ekscytującej powieści: Eric-Emmanuel Schmitt to francuski dramaturg, eseista, powieściopisarz, dr filozofii oraz twórca teatralny. Jest jednym z najpoczytniejszych francuskojęzycznych autorów na świecie, jego książki tłumaczone są na 35 języków, a sztuki teatralne wystawiane w ponad 40 krajach.
Jako ciekawostkę chciałabym dodać, iż autor jest jednym z nielicznych pisarzy, którzy nie ujawniają szczegółów dotyczących swojego życia. Jedyne źródło wiedzy o przeżyciach autora stanowią jego książki, gdzie między wierszami możemy dowiedzieć się czegoś więcej o E.E.Schmittcie.
Lektura podobała się czytającym, ponieważ autor w sposób nienachalny, skromny dzieli się z czytelnikiem swoimi empirycznymi doświadczeniami, które miały wpływ na jego rozwój duchowy. Termin następnego spotkania ustalono na dzień 22 lutego 2017 roku.
Zapraszamy sympatyków książek.

M-GOK, Biblioteka Wyrzysk