Spotkanie z podróżniczką Kingą Korycką w bibliotece

Dnia 16 maja w Bibliotece Publicznej w Wyrzysku odbyło się niecodzienne spotkanie z Kinga Korycką, która przebyła autostopem Dziki Zachód i daleką północ Ameryki Północnej, spędziła kilka miesięcy w dżungli amazońskiej, włóczyła się po drogach i bezdrożach Peru i Boliwii.
Na początku Pani Kierownik Katarzyna Turbiak powitała podróżniczkę i przybyłych gości.
Kilka słów o K. Koryckiej- jest przyrodnikiem, fotografem, badaczką kultur, lubi przemierzać najdalsze zakątki świata, fotografuje, gra również na harmonijce i ukulele.

Na spotkanie przybyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wyrzysku wraz z Panią Wicedyrektor Małgorzata Dróbką-Jiers oraz nauczycielem historii Panem Wojciechem Sobiech.

Spotkanie przebiegło w milej atmosferze. Podróżniczka w ciekawy sposób opowiadała o swoich przygodach w dżungli oraz o florze i faunie, co można było zobaczyć na prezentowanych fotografiach.

Słowa uznania należą się bohaterce wyprawy, ponieważ dotarła do Amazonii jednego z najbardziej niezwykłych miejsc na Ziemi, gdzie można przeżyć wiele ciekawych przygód jak: łowienie piranii, dżungla jest tak gęsta, że bez doświadczonego przewodnika człowiek sobie nie poradzi. W lasach Amazonii mieszkają plemiona, które nie miały jeszcze styczności z cywilizacją.

Na zakończenie podziękowano Pani Kindze Koryckiej za ciekawą prelekcję i zrobiono pamiątkowe zdjęcie.

M-GOK, Biblioteka Publiczna

Regulamin konkursu POLSKA ZA STO LAT Spotkanie z podróżniczką Kingą Korycką w bibliotece