2018-11-04-07- pp10

„Przystanek pomysłów” na stacji JESIEŃ

Po wakacyjnej przerwie w filii bibliotecznej w Osieku nad Notecią w piątkowe popołudnia po raz kolejny dzieci mogą spędzić czas rozwijając i nabywając plastyczne umiejętności.
Z początkiem września „zakwitły” nam cudne żółciutkie słoneczniki z krepiny, które są ozdobą naszej biblioteki.

Piękne i niezwykle precyzyjne kropkowane obrazki powstały z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki. Uwolnić dziecięcą wyobraźnię i talent to główny cel święta, uważamy że został w pełni osiągnięty.

Dzień Orderu Uśmiechu zaakcentowany został wykonanym przez dzieci logo za pomocą różnych technik wyklejania.

Ciekawy efekt uzyskaliśmy też na kolejnych zajęciach wyklejając obrazki z ziaren kawy wklejonych w ramki z masy solnej.

Dwa spotkania poświęciliśmy na przygotowanie jesiennego alfabetu. Kolorowe liście, grzyby, jeże i inne jesienne symbole zdobią wejście do naszej biblioteki.

Na zakończenie zrobiliśmy dynie z rolek po papierze toaletowym, czyli biblioteczny recykling i piękne obrazki dyni pomalowane farbami z pestkowym akcentem.

W listopadzie zapraszamy na „Przystanek pomysłów” w patriotycznej odsłonie.

M-GOK Wyrzysk, Biblioteka Publiczna –
filia Osiek nad Notecią