2018-11-04-08-Przedszkole

Językowe figle-migle w bibliotece

W październiku filię biblioteczną w Osieku nad Notecią odwiedziła grupa wychowanków z miejscowego przedszkola.

Motywem przewodnim spotkania były zabawy słowem. Dzieci przedstawiły znane im wyliczanki i rymowanki a następnie poznały nowe, zabawne wierszyki. Teorię przećwiczono w praktyce a chętnych do zabawy nie brakowało. Podczas spotkania przedszkolaki nauczyły się też nieznanej im wyliczanki. Miały również okazję wysłuchać kilku humorystycznych historyjek z dzieła „Wierszyki łamijęzyki” Anny Willman. Dzieciom zaprezentowano także wybrane książki z księgozbioru dla najmłodszych, które tematycznie nawiązywały do zagadnień spotkania. Wyeksponowano je w formie wystawki czytelniczej. Językowe figle-migle znalazły swoje odzwierciedlenie w części plastycznej, której towarzyszył akcent muzyczny. Zilustrowane przez dzieci wybrane wyliczanki i rymowanki trafiły na specjalną wystawkę plastyczną pod nazwą: „Trele-morele w plastycznym dziele”.

Na koniec spotkania przeprowadzono zabawy słowem w formie pląsów. Wizyta dzieci w osieckiej bibliotece publicznej otworzyła cykl spotkań z przedszkolakami w bieżącym roku szkolnym. Październikowe spotkanie z dziećmi było niezwykłą przygodą z językiem.

M-GOK Biblioteka w Wyrzysku
Filia w Osieku nad Notecią