Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (International Day of Fairy Tales Characters) to święto, które przypadało 5 listopada (w sobotę), w rocznicę urodzin Walta Disney’a. Była to dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania klasyki bajek, a co za tym idzie do rozwijania wyobraźni, poznawania nowych słów oraz kształtowania wartości moralnych. Z tego powodu w poniedziałkowy poranek mieliśmy przyjemność gościć przedszkolaków z Kosztowa.

Podczas wizyty nasi mali goście wysłuchały dwóch bajek Pinokio” Carlo Collodi i „Brzydkie Kaczątko” Hansa Christiana Andersena. Rozpoznawały także baśniowe postacie, tytuły bajek, rozwiązywały zagadki o bajkowych bohaterach i układały puzzle przedstawiające ulubione powieści.

Dzień ten sprawił  przedszkolakom  wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są książki, które uczą i pomagają w przezwyciężaniu wielu barier.

Cytując Alberta Einsteina: „Jeżeli chcesz aby twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek”.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.