2019-05-08-07-Kącik-Twórczy

Kwietniowe spotkania Kącika Twórczego w Wyrzysku

Kwietniowe spotkania Kącika Twórczego w Wyrzysku

Biblioteka to nie tylko instytucja promująca literaturę i zachęcająca do sięgania po książkę, to również miejsce, gdzie w każdy wtorek wraz z najmłodszymi realizujemy niezwykłe pomysły, a wszystko dzięki cyklicznym spotkaniom „Kącika twórczego” odbywającym się w Bibliotece Publicznej w Wyrzysku.

Rozbudzanie dziecięcej ciekawości i fantazji, wywołanie uśmiechu i zadowolenia oraz umiejętność komunikacji i otwartość na nowe znajomości to priorytety naszych cotygodniowych spotkań.

Kwiecień rozpoczęliśmy od Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci – święta obchodzonego co roku 2 kwietnia, na pamiątkę urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Nasza biblioteka również postanowiła włączyć się do obchodów.

Dzielna Calineczka, urocze Brzydkie Kaczątko, smutna Dziewczynka z zapałkami i mrożąca krew w żyłach Królowa Śniegu to najbardziej znane postacie bajkowe, jakie stworzył Hans Christian Andersen.

Tego dnia uczestnicy zajęć pokolorowali obrazki z bohaterami baśni Andersena, stworzyli kolorowe zakładki do książek. Nie zabrakło również krzyżówek i zagadek związanych z tematem zajęć.

W następnym tygodniu pokolorowaliśmy świat na zielono i na niebiesko. Na kartkach powstały niepowtarzalne, pełne intensywnych kolorów dziecięce rysunki przedstawiające ogrody marzeń.

Typowo wielkanocne spotkanie „Kącika twórczego” odbyło się w Bibliotece Publicznej w Wyrzysku podczas kolejnych zajęć. Dzieci biorące udział w warsztatach stworzyły niepowtarzalne świąteczne dekoracje oraz pokolorowały kartki wielkanocne. ??
Pod koniec spotkania wyszliśmy do ogrodu przed Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w poszukiwaniu zajączka wielkanocnego, który zostawił dla dzieci słodką niespodziankę. Tego dnia atmosfera przedświąteczna udzieliła się wszystkim naszym małym gościom. Było radośnie i wesoło!!!
O Międzynarodowym Dniu Ziemi mówi się dużo i głośno na całym świecie, dlatego i w naszych cyklicznych spotkaniach „Kącika twórczego” nie mogło zabraknąć tego tematu. Mimo, iż frekwencja tego dnia była maleńka nasze zajęcia odbyły się planowo. Spotkanie miało na celu promowanie postaw ekologicznych oraz uświadomienie najmłodszym, jak chronić i dbać o środowisko. Dzieci dowiedziały się m.in. co to jest recykling oraz jak codzienne zachowania, takie jak: oszczędzanie wody, prądu, zbieranie makulatury i segregowanie odpadów wpływają na środowisko. Dla utrwalenia wiadomości dzieci rozwiązały krzyżówkę i wykonały prace plastyczne.

Podczas ostatnich kwietniowych zajęć „Kącika twórczego” wyruszyliśmy w podróż na Antarktydę. To kraina, gdzie panuje zawsze zima, a jej głównymi mieszkańcami są sympatyczne pingwiny. Z racji przypadającego w kwietniu Światowego Dnia Pingwina, dzieci uczestniczące w zajęciach wzbogaciły swoją wiedzę o życiu na Antarktydzie, pokolorowały pingwiny wg wzoru oraz stworzyły niesamowitą makietę przedstawiającą urocze pingwiny na lodowej krze. Tego dnia były również krzyżówki i quizy o tych niezwykłych ptakach.

Prace naszych milusińskich można obejrzeć w gablotce przy bibliotece.

Wtorkowe zajęcia w wyrzyskiej bibliotece to niewątpliwie pełne wrażeń, humoru i dobrej zabawy spotkania.

Już w maju zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Wyrzysku na kolejne spotkania „Kącika twórczego” w każdy wtorek od 14:00 – 15:00.

M-GOK, Biblioteka Publiczna w Wyrzysku

[ngg src=”galleries” ids=”236″ display=”basic_thumbnail”]

Możliwość komentowania została wyłączona.