2022-04-29-Przystanki-15

Kwietniowe „Przystanki Pomysłów”

Kwietniowe „Przystanki Pomysłów” w filii bibliotecznej w Osieku nad Notecią zaowocowały kolejnymi pracami plastycznymi a także spontanicznymi zabawami.

Najpierw nawiązano do kalendarza świąt nietypowych i zaakcentowano Międzynarodowy Dzień Klauna, który przypadał 1 kwietnia. Krótka pogadanka dotycząca postaci klauna była wstępem do kolorowej pracy plastycznej przedstawiającej głównego bohatera wymienionego święta. Dzieci najpierw zajęły się charakteryzacją klauna a następnie pracowały nad oryginalną fryzurą godną cyrkowca. Prace były połączeniem różnych technik plastycznych i tworzyły przestrzenne kompozycje. Wielobarwne paski w różnych konfiguracjach utworzyły nietypowe fryzury postaci cyrkowej. Spotkaniu towarzyszyły wybrane książki dla dzieci traktujące o klaunach. Powstałe na zajęciach klauny otrzymały nie tylko kolorową charakteryzację ale i oryginalne imiona nadane przez dzieci. Spotkanie zwieńczono spontanicznymi zabawami z wykorzystaniem wybranych materiałów plastycznych.

Tematem kolejnego kwietniowego spotkania były święta wielkanocne. Podczas zajęć krótko przybliżono tradycje i symbole świąteczne a następnie wykonano prace plastyczne przedstawiające kolorowe pisanki.

Do wykonania pisanek wykorzystano różnorodne materiały. W ten sposób powstały pomysłowe prace plastyczne uformowane techniką kolażu. Na koniec spotkania przytoczono krótką historyjkę pod tytułem „Wielkanocne opowieści” nawiązującą do tematu zajęć. Zaprezentowano także inne książki dostępne w osieckiej bibliotece, które odnosiły się do świąt wielkanocnych.

Z racji tego, że kwiecień to miesiąc wiosenny, lecz dość chłodny, postanowiono poprzez kolejne prace plastyczne przywołać piękną pogodę. Dlatego tematem dalszych kwietniowych spotkań była wiosna. Przystankowicze podczas zajęć w osieckiej bibliotece publicznej wykonali prace pełne motyli i kwitnących kwiatów a także wiosenne drzewka z nadzieję, że dzięki tymże kreatywnym działaniom wiosna zawita na dobre. Dzięki opisanym pracom plastycznym dzieci rozwijały tak zwaną małą motorykę, czyli sprawność palców i dłoni.

Cotygodniowe zajęcia kreatywne dla dzieci w filii bibliotecznej w Osieku nad Notecią obfitują oryginalnymi pracami plastycznymi, które placówka regularnie prezentuje w przestrzeni bibliotecznej.

MGOK Biblioteka w Wyrzysku

filia w Osieku nad Notecią

Możliwość komentowania została wyłączona.