2016-12-08-03-Katarzynki

Katarzynki w bibliotece

Katarzynki w bibliotece

Jesienne spotkania dla dzieci z cyklu Przystanek Pomysłów w osieckiej bibliotece były niezwykle ciekawe.
Tematyka spotkań obejmowała szereg nowych pomysłów plastycznych
i zabaw oraz nawiązywała do Dnia Głośnego Czytania, Dnia Uśmiechu, Dnia Postaci z Bajek a także do Katarzynek.
Katarzynki odbyły się w bibliotece w Osieku nad Notecią po raz pierwszy. Uczestnicy Katarzynek zostali wprowadzeni w tematykę tego nieznanego im święta, poznali porzekadła i przysłowia ludowe oraz zabawy z nim związane. Spotkanie nie mogło obyć się bez słodkich pierników – Katarzynek. Dlatego też dzieci wysłuchały legendy o toruńskich piernikach. Dzięki temu dowiedziały się, skąd pochodzi oryginalny kształt tych pysznych ciasteczek oraz jego nazwa.
Uczestnicy zabawy katarzynkowej, obok słodkości ufundowanych przez
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wyrzysku, częstowali się także owocami, które pojawiły się na stole dzięki uprzejmości pana radnego Stefana Wełniaka.
Katarzynki okazały się świetnym pomysłem na niecodzienne spędzenie
przez dzieci czasu wolnego w bibliotece. Spotkanie prowadziły Katarzyny pracujące w osieckiej bibliotece publicznej.

Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym do uczestnictwa w spotkaniach w każdy piątek od godziny 14:30

M-GOK, Biblioteka – filia Osiek nad Notecią

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”97″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”21″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/users/hose4301/public_html/domains/biblioteka.mgokwyrzysk.pl/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery-caption.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]
Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.