2019-12-08-07-listopad

Za nami listopad….

Za nami listopad….

Współczesna biblioteka to nie tylko miejsce, w którym gromadzi się literaturę, ale to także miejsce, gdzie w każdy wtorek najmłodsi mogą spędzić swój czas w bardzo atrakcyjny sposób. Zajęcia „Kącika twórczego” to kreatywne i manualne zabawy, które wzbogacają osobowość dziecka. Warto pamiętać, że plastyka to nie tylko kartka papieru w formacie A4 i kredki, ale to tysiące możliwości tworzenia ze wszystkiego co znajdziemy wokół. A jak wiadomo odrobina wyobraźni i zaangażowania sprzyja tworzeniu interesujących rzeczy w gronie rówieśników. Listopadowe spotkania zaczęliśmy od obchodów Dnia Jeża, który wypada 10 listopada. Tego dnia, dzieci biorące udział w spotkaniu postanowiły uczcić święto tego sympatycznego stworzonka zanim uda się ono pod stertę liści na zimowy sen. I tak właśnie powstały zadziwiające jeżyki. W następnym tygodniu wspominaliśmy Odzyskanie Niepodległości. Razem z małymi Polakami postanowiliśmy pokazać, że pamiętamy i kochamy naszą Ojczyznę. Z tej okazji powstała galeria prac dzieci z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Pamiętaliśmy również o naszej małej Ojczyźnie – o Wyrzysku. Nasi mali goście stworzyli obrazki, które przypominają im nasze piękne miasto.

Obchodzony 21 listopada Światowy Dzień Życzliwości był kolejnym tematem zrealizowanym podczas cotygodniowych spotkań z dziećmi. To dzień pozytywnych emocji i dobrych uczynków. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się, co to znaczy być życzliwym dla innych oraz jakie cechy powinien posiadać przyjaciel. Dzięki temu wspólnie stworzyliśmy „Drzewko życzliwości”, gdzie na przygotowanych kolorowych kartkach każdy mógł narysować lub napisać swoje pozytywne życzenia i myśli.

Ważnym elementem tego dnia było również wykonanie przez dzieci kartek życzliwości i wzajemne ich wręczenie sobie nawzajem.

Andrzejki obchodzone są w Polsce w nocy z 29 na 30 listopada, czyli w wigilię dnia św. Andrzeja. To wyjątkowy wieczór, gdyż zgodnie z tradycją – święty Andrzej uchyla rąbka tajemnicy wszystkim pragnącym poznać, jaka przyszłość ich czeka w uczuciach, zdrowiu, pracy… .Andrzejkowe wróżby i zabawy towarzyszyły nam na ostatnim listopadowym spotkaniu „Kącika twórczego” w wyrzyskiej bibliotece. Przepowiednie i wróżby andrzejkowe… z przymrużeniem oka sprawiły naszym małym gościom niesamowicie dużo frajdy i radości. Było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Nie ma co już zwlekać, gdy święta za pasem. Czas przygotować świąteczne ozdoby. Dlatego już w grudniu zapraszamy wszystkie chętne dzieci na kolejne, pełne wrażeń wtorkowe spotkania „Kącika twórczego” od 14:00 do 15:00. Będzie magicznie i świątecznie. Jednocześnie zapraszamy na zimowy cykl spotkań przy herbacie z najlepszą literaturą dziecięcą – „Zimą z książką”. Pierwsze spotkanie 16 grudnia o godz. 15:30 w wyrzyskiej bibliotece. Naprawdę warto!

M-GOK, Biblioteka Publiczna w Wyrzysku

[ngg src=”galleries” ids=”257″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Możliwość komentowania została wyłączona.