book-1

XV Tydzień Bibliotek z filią biblioteczną w Osieku nad Notecią

Tradycyjnie już filia biblioteczna w Osieku n/Not. w dniach od 8 do 15 maja brała czynny udział w obchodach Tygodnia Bibliotek. Z tej okazji w ramach popularyzacji czytelnictwa gościliśmy w swoich skromnych progach uczniów klas pierwszych i trzecich ze Szkoły Podstawowej w Osieku.
Jak już wspomnieliśmy spotkania miały na celu głównie zachęcić dzieci do korzystania z szerokiej oferty czytelniczej biblioteki toteż zapoznane zostały z licznymi humorystycznymi seriami książek. W ich gronie znalazły się serie o perypetiach „P.Rosiaka”, „Henrysi”, „Hani Humorek” czy „Mikołajka”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również książki podróżnicze Neli.
Podczas wizyty mówiliśmy również o znaczeniu tegorocznego hasła Tygodnia Bibliotek „(Do)Wolność czytania”, przyswoiliśmy Dekalog Książkowy i wykonaliśmy zakładkę origami.
Na zakończenie spotkania każde dziecko wraz z wychowawcą zostawiło swój pamiątkowy wpis w kronice biblioteki.
Już dziś możemy pochwalić się owocami naszej pracy, gdyż znaczna część promowanych książek trafiła już w ręce młodych czytelników. Tak trzymać, brawo!!

M-GOK Wyrzysk, Biblioteka Publiczna, filia Osiek nad Notecią