2017-04-04-01-DKK

Wiosenne spotkanie z poezją Dyskusyjnego Klubu Książki w Wyrzysku

W związku z przypadającym 21 marca Światowym Dniem Poezji marcowe spotkanie DKK przebiegło pod hasłem „Włącz poezję”
Z tej okazji uczestnicy przygotowali swoje ulubione wiersze polskich poetów oraz lokalnych twórców, które czytano i poddawano analizie. Utwory wywołały pozytywne emocje, pobudziły do dyskusji i refleksji ponieważ poezja jest dla każdego i łączy ludzi w różnym wieku. Nie zabrakło równiez rozmów na temat wydarzeń w kulturze.
Swoją obecnościa zaszczyciła spotkanie Pani Wiesława Krasocka-Sekretarz Miasta i Gminy Wyrzysk. Spotkanie upłynęło w miłej, przyjemnej atmosferze i chyba wszyscy poczuliśmy, że wiosna już zawitała, co potwierdza ten krótki wierszyk o wiośnie:

„Już słoneczko mocno grzeje
Miły wiatr wokoło wieje
Rośnie trawa na trawniku
Żółty żonkil w wazoniku”

Termin następnego spotkania ustalono na dzień 26 kwietnia 2017 roku.