2018-04-23-1-DDK3

Wiosenne spotkanie DKK w Wyrzysku

W związku z przypadającym w dniu 21 marca astronomicznym Dniem Wiosny członkowie DKK odbyli krótki spacer wokół domu kultury, następnie udali się do biblioteki na spotkanie. Tematem zebrania była książka Joanny Miszczuk ”Dwie rodziny”.
Akcja powieści toczy się w Polsce, Paryżu, Kambodży. Główna bohaterka Ewa Dembska adoptowana jako mała dziewczynka przez małżeństwo wrocławskich lekarzy, nie zna swojej przeszłości. Poznaje Marka, który wyjeżdża do Paryża i tam w jego życie wkracza tajemnica z dalekiej przeszłości. Autorka przedstawiła historię dwóch rodzin na tle wojen i konfrontacji wielkich religii świata chrześcijaństwa , buddyzmu i islamu.
W dalszej części spotkania prowadząca przeczytała wiersz Marka Grechuty ”Wiosna, ach to ty”, ponieważ w tym dniu przypadał Światowy Dzień Poezji, słuchano również piosenek tego poety.
Spotkanie upłynęło w przyjaznej, romantycznej atmosferze, powiało wiosną…
Termin następnego ustalono na dzień 25 kwietnia.

M-GOK Wyrzysk, Biblioteka Publiczna