2016-05-20-13-WiosenneP

Wiosenne Przystanki pomysłów w bibliotece

Przystanek pomysłów to cykl spotkań dla dzieci, które poszukują ciekawych form spędzania piątkowego popołudnia. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom filia biblioteki w Osieku nad Notecią przygotowuje nietuzinkowy plan zajęć.
Uczestnicy świętowali Dzień Czekolady – powstające tego dnia prace wykonane były z czekolady. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć wytwory dziecięcych rączek zostały zjedzone. To było dobre spotkanie :).
Kolejny przystanek to pomysł na stworzenie małego domku ze słoika. Dzieci przy użyciu niewielkiej ilości plasteliny i dużej dozy wyobraźni zrobiły małe, bajkowe domki. Zgodnie stwierdziliśmy, że w takich chatkach mieszkają gdzieś w świecie krasnoludki.
Otaczająca nas zewsząd wiosna była inspiracją do wykonania metodą kolażu kwiatów i konewek.
Natomiast przygrzewające słonko wywołało na powierzchnię jaszczurki. Nasze były pomysłowe, bo z wełny. Dzieci wykonały także ślimaki w kolorowych muszlach.
Proponowane na zajęciach tematy wyzwalają w dzieciach kreatywność oraz stwarzają pole do używania wyobraźni i kształtowania zmysłu artystycznego. Jest to także chwila na spotkanie z innymi dziećmi niekoniecznie z tej samej klasy. Sprzyja to integracji najmłodszego pokolenia osieczan.
Przed nami kolejne inspirujące spotkania. Najbliższe już 20 maja o godzinie 14:30.
Serdecznie zapraszamy.

M-GOK, Biblioteka – filia Osiek nad Notecią