2018-08-29-13-W2018

Wakacje w Bibliotece w Wyrzysku

Niestety czas szybko płynie, a szczególnego przyspieszenia nabiera w okresie wakacji, które właśnie dobiegają końca.

Przez ostatnie dwa miesiące, oprócz stałej oferty dotyczącej korzystania z księgozbioru oraz czytelni, Biblioteka Publiczna w Wyrzysku, wzorem lat ubiegłych oraz z myślą o dzieciach spędzających wakacje w domu przygotowała i przeprowadziła cykl zajęć wakacyjnych pod nazwą „Wakacje w bibliotece”.

Dzięki cotygodniowym spotkaniom dzieci mogły wypełnić swój wolny czas twórczą, a przy tym przyjemną i wesołą zabawą. Zajęcia plastyczne, czy zabawy ruchowe to tylko część propozycji, z których korzystały nasi mali goście.

Podczas pierwszych wakacyjnych zajęć w Bibliotece Publicznej w Wyrzysku wybraliśmy się z wizytą do zoo. Przewodnikiem naszym był Jan Brzechwa – autor wierszy o zwierzętach.

Kim zostanę, gdy dorosnę? To temat przewodni kolejnego naszego spotkania. Ze strony dzieci było mnóstwo wspaniałych i ciekawych pomysłów. Uczestnicy tych zajęć mieli również możliwość obejrzenia wielu ciekawych propozycji książkowych o różnych bardziej i mniej znanych zawodach. Jednak największą radość naszym małym gościom sprawił ruletkowy spinner, który z przymrużeniem oka po zakręceniu wskazywał kim zostaną gdy dorosną.

Plastelina i modelina to zdecydowanie coś co kochają małe rączki naszych pociech. I jak się później okazało to również świetna zabawa pobudzająca dziecięcą wyobraźnię. Tego dnia dzieci miały również okazję stworzyć piękne obrazy z zabarwionej za pomocą kredy tablicowej soli. Dla większości z nich był to nowy i nieznany dotąd sposób stworzenia czegoś pięknego.

Ważnym elementem naszych wakacyjnych planów był Dzień Włóczykija, czyli trzecia już z kolei piesza wycieczka do Polanowa. Wyprawie przez całą drogę towarzyszył uśmiech i dobry humor, a co również sprawiło nam dużo frajdy to stworzenie piosenki, którą dzieci z radością śpiewały maszerując ulicami naszego miasta. Spacer dla niektórych okazał się bardzo męczący i długi, dlatego po przybyciu na miejsce zorganizowaliśmy sobie mały piknik, dzięki któremu nabraliśmy sił do wspólnej zabawy na placu. Były dwa ognie, zabawy chustą klanza oraz dekorowanie medali. Dzień zaliczyliśmy do bardzo udanych.

Wyrażanie uczuć i emocji poprzez zabawę, mini kalambury oraz malowanie kamieni to była kolejna porcja lipcowych zajęć w bibliotece.

Drugi miesiąc wakacji rozpoczęliśmy od zabaw w małego chemika, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, a podczas których nasi mali odkrywcy z ogromnym zaangażowaniem obserwowali oraz samodzielnie wykonywali doświadczenia i eksperymenty przy użyciu wody, barwników spożywczych czy oleju.

W kolejnym tygodniu wakacji dzieci miały okazję dowiedzieć się trochę o tajemniczym życiu sów, o którym opowiadał ornitolog pan Damian Ostrowski.

Kredki, dużo papieru, nożyczki, kolorowe karki, szczypta wyobraźni wystarczyło aby zasiąść i zacząć tworzyć. A co? Pocztówkę z wakacji.

Na ostatnich już zajęciach wakacyjnych w Bibliotece w Wyrzysku dzieci stworzyły piękne i kolorowe wspomnienia z tegorocznych wakacji, które na pewno na długo zapamiętają. Były też drobne upominki dla uczestników zajęć oraz słodki poczęstunek.

Uczestnicy letnich spotkań mieli okazję twórczo spędzić czas, poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności, a przy tym dobrze się bawić. Nasi milusińscy przekonali się, że wizyta w bibliotece może być wspaniałą przygodą. Wspomnieniem spotkań są kolorowe prace i pamiątkowe zdjęcia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć „Wakacje w bibliotece” za super zabawę. Zachęcamy do odwiedzin w bibliotece, gdzie zawsze można miło spędzić czas.

A już od września powracają wtorkowe spotkania z cyklu „Kącik twórczy”.

Zapraszamy serdecznie. Więcej informacji na ten temat już niedługo.

M-GOK Wyrzysk, Biblioteka Publiczna