Przystanek Pomysłów

„Przystanek pomysłów” luty-marzec

„Przystanek pomysłów” luty-marzec

W lutym w filii bibliotecznej w Osieku nad Notecią wróciliśmy do zajęć kreatywnych z cyklu „Przystanek pomysłów”, pierwsza praca dotyczyła jeszcze zimowej pory roku i przedstawiała eskimosa wraz z iglo ,w którym mieszka. Podczas zajęć wykorzystaliśmy mieszane techniki plastyczne.

Luty to również Święto Zakochanych, więc i w naszej bibliotece zrobiło się czerwono i różowo. Dzieci wykonały ramki na zdjęcia lub kartki z patyczków laryngologicznych i papieru oraz piękne kartki z wyznaniami miłości.

Pozostając w temacie uczuć i emocji kolejne spotkanie poświęciliśmy na graficzne przedstawienie różnych emocji na kółkach origami. Do zagadek opisujących wyraz twarzy przy wyrażaniu różnych ucuć, t.j. złość, stres, zdziwienie, strach, radość, zazdrość czy smutek każdy uczestnik zajęć rysował swoją wersję przedstawienia danej emocji.

Na zajęciach „Przystanek pomysłów” często odnosimy się do świąt nietypowych, dlatego też w lutym nie mogliśmy zapomnieć o kotach. W naszym wykonaniu powstały dwie wersje ciekawych sylwetek kotów. Jedna zrobiona z kolorowego papieru kreatywnego, a druga z wykorzystaniem starej czarno-białej gazety.

Niestety od niektórych tematów nie można się odciąć, choć bardzo byśmy tego chcieli, są częścią również naszej codzienności. Postanowiliśmy więć na jednych z zajęć połączyć się myślami z mieszkańcami Ukrainy i pokazać im naszą solidarność. Wspólnymi siłami przygotowaliśmy dwie flagi: polską i ukraińską oraz kwiaty wykonane również w kolorach ukraińskiej flagi.

Na poprawę humoru i pomysł na radzenie sobie w trudnych chwilach dzieci wykonały „apteczkę pierwszej pomocy”, ze specjalnymi bilecikami: uścisk, rozmowa, herbata, czytanie, czekolada, itp. Do zadania wykorzystaliśmy puste kartoniki po chusteczkach, kredki, pisaki i trochę kolorowego papieru do dekoracji.

Dla urozmaicenia i poszerzenia naszej kreatywności jedne z naszych spotkań poświęciliśmy na malowanie farbami na profesjonalnym, bawełnianym podobraziu malarskim. Tematem pracy był motyl, a jej wykonanie dość nietypowe. W pierwszej kolejności przystankowicze namalowali tło, a kolejno na pozostałym szablonie stworzyli piękne wielobarwne motyle. Praca z nowymi materiałami i technikami bardzo spodobała się uczestnikom.

Wiosnę postanowiliśmy przywitać z naszą koleżanką żabką, która została zrobiona z kółek origami i odcisniętych dziecięcych dłoni, pomalowanych wcześniej farbami, co zafundowało dużo śmiechu i dobrej zabawy .

Ostatnie marcowe zajęcia odbyły się w bardzo słodkim klimacie, gdyż przypadły na Światowy Dzień Muffinka. Tworzyliśmy kolorowe, papierowe muffiny na patyczkach laryngologicznych z wielokolorowych bloków kreatywnych i pomponów, a później zajadaliśmy się muffinkami.

W filii bibliotecznej w Osieku nad Notecią czekają na dzieci ciekawe inspiracje i miło spędzony czas w sąsiedztwie książek, które zarażają i często wracają z „przystankowiczami” do domów.

Możliwość komentowania została wyłączona.