Przystanek BIBLIOTEKA

Przystanek BIBLIOTEKA

Zajęcia kreatywne dla dzieci pod nazwą „Przystanek Pomysłów” w filii bibliotecznej w Osieku nad Notecią nieprzerwanie przyciągają młodych sympatyków plastycznych działań i stanowią stałą ofertę osieckiej placówki kulturalnej.

W okresie od września do grudnia 2022 roku dzieci podczas spotkań wykonały rozmaite prace plastyczne różnymi technikami. Uczestnicy pracowali twórczo zarówno indywidualnie jak i w zespole i wykorzystywali wielorakie materiały plastyczne. W trakcie zajęć powstały między innymi kolorowe gołębie z papieru, przestrzenne jabłka, kolaże z użyciem różnorodnych ziaren i prace o tematyce jesiennej. Wykonano również ogromny order, którym zaakcentowano Światowy Dzień Orderu Uśmiechu. Z kolei wykorzystanie wybranych szablonów wzorów krajeńskich pozwoliło dzieciom utrwalić barwy i wzory Krajny.

Dzieci tworzyły też zwierzątka z plasteliny oraz ciekawe kompozycje z wykorzystaniem kolorowej pianki plastycznej. Podczas listopadowych zajęć nawiązano do Dnia Niepodległości i wspólnie wykonano pracę plastyczną w narodowych barwach. Działaniami kreatywnymi uczczono także Dzień Tolerancji, andrzejki, Dzień Anioła czy Dzień Małpy. Plastycznie odniesiono się również do świąt bożonarodzeniowych i zimowej aury.

Zajęcia plastyczne w bibliotece niejednokrotnie były doskonałą okazją do wyeksponowania wybranej literatury dla dzieci.

„Przystanek Pomysłów” w osieckiej bibliotece to twórczo spędzony przez dzieci czas wolny w rówieśniczym gronie, przyjaznej atmosferze i inspirującej przestrzeni.

MGOK Biblioteka w Wyrzysku

Filia w Osieku nad Notecią

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.