spotkania-w-bibliotece

Przedświąteczne spotkania w bibliotece

W przedświątecznym okresie filię biblioteczną w Osieku nad Notecią odwiedziły dwie grupy przedszkolaków z miejscowej szkoły podstawowej. Dzieci poznały przestrzeń biblioteczną oraz zaznajomiły się z wybranym księgozbiorem dla najmłodszych.

Podczas spotkań zaprezentowano dzieciom przykładowe książki dostępne w osieckiej bibliotece, które wyróżniają się nietypową formą. Ze zbioru nieszablonowych książek przytoczono przedszkolakom wybrane treści, które wniosły do naszych zajęć niemałą dawkę humoru. Prezentacja osobliwych książek unaoczniła dzieciom, iż przedmiotem kreatywnych działań może być także książka, która nie tylko zadziwia swą formą, ale też uczy, bawi i aktywizuje młodego czytelnika. Przybyłe dzieci ochoczo przeglądały wyeksponowane dla nich książki i w ten sposób zaznajamiały się z ofertą czytelniczą publicznej biblioteki.

Nasze spotkania odwoływały się także do zwyczajów związanych z mikołajkami oraz z bożonarodzeniowymi świętami. Wspólne pogadanki były przesłanką do przytoczenia przedszkolakom świątecznych opowieści pełnych miłości, przyjaźni, życzliwości i niezapomnianych przygód. Przedświąteczny czas był też doskonałym momentem do zaprezentowania dzieciom literatury dotyczącej świąt.

Nasze pogawędki znalazły swoje odzwierciedlenie w kolorowych pracach plastycznych. Kreatywne działania nawiązywały do wysłuchanych przez dzieci historyjek świątecznych. W odniesieniu do literatury powstały barwne wiadomości do świętego Mikołaja a także kolorowe bombki choinkowe.

Spotkania z dziećmi w bibliotece pozwoliły popularyzować literaturę dla najmłodszych, rozbudzać zainteresowania czytelnicze oraz wspólnie cieszyć się zbliżającymi świętami bożonarodzeniowymi przez pryzmat świątecznych opowieści.

MGOK Biblioteka w Wyrzysku

Filia w Osieku nad Notecią

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.