2017-10-31-01-DKK

„Mury Hebronu” tematem spotkania DKK w Wyrzysku

Podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w październiku omawiano książkę Andrzeja Stasiuka „Mury Hebronu”.
Tytuł powieści pochodzi z Księgi Jozuego, co w znaczeniu biblijnym oznacza jedno z miast, do którego mógł uciec ten, kto np.: przez nieuwagę zabił człowieka.
Tym razem lektura nie wszystkim przypadła do gustu , ponieważ porusza ona tematy z życia więziennego i pokazuje brutalną prawdę codziennego życia skazanych. Pierwszy rozdział przypomina wypowiedź w wydaniu aresztanta, kolejny rozdział to podsłuchana relacja, obserwacja więziennego więziennego życia zza ścian celi, ostatni rozdział to narracja starego więźnia.
Przesłanie książki to : nie popadać w konflikty z prawem, nie igrać z prawem, bo można trafić za kratki.
Spotkanie upłynęło w przyjaznej atmosferze, omówiono także aktualne wydarzenia z życia kulturalnego w kraju i na świecie.
Termin następnego spotkania ustalono na dzień 15 listopada, a do przeczytania wybrano książkę Jaenette Winterson „Przepaść czasu”.

M-GOK Wyrzysk, Biblioteka Publiczna