2018-10-15-1-DKK

„Mirabelka” tematem jesiennego spotkania Dyskusyjnego Klubu książki

Dnia 26 września odbyło się powakacyjne spotkanie DKK, podczas którego omawiano książkę Cezarego Harasimowicza ”Mirabelka”, która jest adresowana dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych . Narratorem powieści jest mirabelka-drzewo owocowe, które rośnie na warszawskich Nalewkach i jest świadkiem historii kilku pokoleń mieszkańców – poznajemy bohaterów Dorkę, Chaima, Maćka, pana Friedmana i braci Alfusów, którzy prowadzą fabrykę strojów karnawałowych.

Książka jest fikcją literacką, chociaż część postaci występujących w tej powieści, to prawdziwi ludzie np.: pani Irena to pani Irena Sendlerowa, która jest wielką polską bohaterką, ponieważ w czasie wojny uratowała bardzo dużo żydowskich dzieci.

Ta niezwykła książka Cezarego Harasimowicza stała się pretekstem do stworzenia ogólnopolskiej akcji dla bibliotek w ramach oficjalnych obchodów 100-lecia Niepodległości, i w tym miejscu chciałabym dodać, że Biblioteka Publiczna w Wyrzysku oraz w Osieku nad Notecią włączyły się w tą akcję.

Powieść 'Mirabelka” podobała się czytającym, ponieważ wywołuje emocje, skłania do przemyśleń i refleksji.

Miłym akcentem podczas spotkania było pojawienie się nowej uczestniczki DKK.

Termin następnego zebrania ustalono na dzień 24 października, a do przeczytania wybrano książkę Beaty Majewskiej „Baśnik”.

[ngg src=”galleries” ids=”196″ display=”basic_thumbnail”]