2016-05-25-02-Majowe_DKK

Majowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece.

Spotkanie DKK, które odbyło się 18 maja  poświęcone było książce Thomasa Montassera „Wyjątkowy rok”. Z uwagi na to, że maj jest miesiącem poświęconym książce, wybrana powieść została stosownie wybrana, ponieważ  opowiada o  pasji czytania. Lektura przypadła do gustu czytającym, ponieważ jest to powieść niesamowicie klimatyczna i magiczna .Akcja książki przenosi nas do maleńkiej księgarni pachnącej kurzem, ze starym samowarem, której właścicielka znika bez śladu.
Główna bohaterka Valerie przejmuje tę księgarenkę po swojej zaginionej cioci i chce zaprowadzić w niej porządek, unowocześnić ją . jednak magia książek wywiera na nią pozytywny wpływ. Zaczyna układać książki, zagląda do nich i podczytuje je. Pośród wielu egzemplarzy znajdujących się w księgarni, natyka się na tę jedną, która budzi jej zdziwienie, ponieważ nie ma zakończenia .Pewnego dnia pojawia się klient, który poszukuje właśnie tej pozycji….
Kilka słów o autorze tej urokliwej powieści: Thomas Montasser  to niemiecki pisarz i agent literacki, studiował prawo, po studiach pracował jako dziennikarz i redaktor, jest autorem powieści, poradników oraz książek dla dzieci, które wydaje pod pseudonimem Fortunato. „Wyjątkowy rok” jest spełnieniem marzeń autora, by napisać książkę o potędze i uroku opowieści, myślę że udało mu się to w pełni zrealizować.
Spotkanie upłynęło sympatycznie i miło, przy „małej czarnej”i pachnących bzach,dyskusji nie było końca.
Termin następnego spotkania ustalono na dzień  22 czerwca  na godz.15.00 a do przeczytania wybrano książkę Lamona Galguta”W obcym pokoju”.
Zapraszamy na spotkanie w czerwcu.