Otwarta Książka

Listopadowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Wyrzysku

Dnia 15 listopada w jesienne popołudnie członkowie DKK podczas spotkania omawiali lekturę Jeanette Winterson ”Zimowa opowieść”. Przepaść czasu”. Książka ta ukazała się w kolekcji PROJEKT SZEKSPIR i była nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2016 portalu lubimyczytać.pl w kategorii Literatura piękna.
Kilka słów o kolekcji: z okazji przypadającej w 2016 roku 400 rocznicy śmierci Williama Szekspira brytyjski wydawca Hogarth Press zaprosił do współpracy bestsellerowych pisarzy i powierzył im opowiedzenie na nowo najbardziej znanych dzieł wielkiego dramaturga.
Dotychczas ukazały się w tej kolekcji następujące pozycje:
KUPIEC WENECKI-Howard Jacobson
POSKROMIENIE ZŁOŚNICY- Anne Tyler
BURZA-Margaret Atwood
ZIMOWA OPOWIEŚĆ. PRZEPAŚĆ CZASU Jeanette Winterson.
Książki wydawane w ramach omawianego projektu są sukcesywnie nabywane przez Bibliotekę Publiczną w Wyrzysku.
Omawiana podczas spotkania „Zimowa opowieść” opisuje historię rozbitej rodziny londyńskiego bankiera. Lektura dostarczyła emocjonalnych przeżyć i skłoniła do refleksji i przemyśleń.
W dalszej części spotkania prowadząca poinformowała uczestników o wydarzeniach kulturalnych.
Termin następnego spotkania wyznaczono na dzień 13 grudnia 2017 roku a do przeczytania wybrano książkę Sergiusza Piaseckiego autora rewelacyjnych powieści sensacyjnych i szpiegowskich.

M-GOK, Biblioteka Publiczna w Wyrzysku