Kącik twórczy (10)

„Kącik twórczy” w październiku

„Kącik twórczy” w październiku

Gdy myślimy „biblioteka”, z reguły pierwszym skojarzeniem będzie ciche, nieco senne miejsce wypełnione książkami. Nic bardziej mylnego. W wyrzyskiej bibliotece w każdy wtorek jest mnóstwo świetnej zabawy, jest gwarno i głośno ponieważ wraz z najmłodszymi realizujemy niezwykłe pomysły podczas zajęć „Kącika twórczego”.
Październikowe zajęcia rozpoczęliśmy od Międzynarodowego Dnia Muzyki, święta które od 1975 roku obchodzone jest na całym świecie. Tego dnia naszymi przewodnikami byli wielcy kompozytorzy muzyki klasycznej, jak Bach, Beethoven, Mozart… . Dzieci podczas spotkania stworzyły niesamowite karykatury tych kompozytorów. Prace te wywołały dużo uśmiechu i sprawiły duuuużo frajdy.
Kolejne zajęcia wprawiły nas w typowo jesienny klimat. Zwykły słoik, kilka wzorzystych serwetek i wstążki w różnobarwnych kolorach pozwoliły naszym małym gościom stworzyć metodą decoupage cudowne lampiony, które będą wyjątkową dekoracją w domu niosącą ze sobą magię i ciepło oraz umilą jesienne wieczory.
Korzystając z pięknej aury za oknem w kolejnym tygodniu naszych cyklicznych spotkań postanowiliśmy wyjść do ogrodu przed Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Kultury. Nadeszła jesień, a wraz z nią czerwono – żółte liście zaścielające ścieżki w parkach, ogrodach. Zainspirowane jesiennym krajobrazem, dzieci stworzyły niepowtarzalne obrazki z pozbieranych liści oraz suszonych kwiatów. Wykonane prace urzekały zarówno wyglądem, jak i wykonaniem.
Ciekawych informacji dotyczących chińskiej umiejętności składania papieru dowiedziały się dzieci, które przybyły do biblioteki na kolejne wtorkowe zajęcia. A wszystko to za sprawą obchodzonego 24 października Światowego Dnia Origami. Spotkaniu towarzyszyły również zajęcia plastyczne – według zaleceń tej sztuki wspólnie wykonaliśmy liska z papieru. Początkujący mali origamiści wykazali się dużym skupieniem i wyobraźnią, co w finale dało dużo radości i satysfakcji z wykonanych prac.
Prawdziwe dyniowe szaleństwo ogarnęło wyrzyską bibliotekę na ostatnich październikowych zajęciach „Kącika twórczego”, a powodem i całym winowajcą tego zamieszania była Dynia. Tego dnia było mnóstwo dobrej zabawy i uśmiechu. Nie zabrakło oczywiście zmagań plastycznych i szalonych pamiątkowych zdjęć.
Nasze cotygodniowe spotkania pokazują, jak wielka jest potrzeba integracji i wzajemnej pomocy.
W ich trakcie zawiązują się nowe znajomości, przyjaźnie… .
A duża dawka uśmiechu, zabawy, pozytywnej energii i ciepłej atmosfery – GWARANTOWANA !!!
Już w listopadzie zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Wyrzysku na kolejne spotkania „Kącika twórczego” w każdy wtorek od 14:00 – 15:00.
Przypominamy również o trwającym projekcie „Mała książka, wielki człowiek”, w którym nasza biblioteka bierze udział. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat). Każde dziecko, które zostanie zapisane do biblioteki otrzyma w prezencie wyjątkową wyprawkę czytelniczą na dobry czytelniczy start – wyjątkową książkę.

M-GOK, Biblioteka Publiczna

[ngg src=”galleries” ids=”249″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Możliwość komentowania została wyłączona.