2018-01-04-6-17-12

Grudzień w filii bibliotecznej w Osieku nad Notecią

Magia i świąteczny nastrój jaki niesie ze sobą miesiąc grudzień zawitały również do filii bibliotecznej w Osieku nad Notecią. Podczas naszych cyklicznych spotkań pod hasłem „Przystanek Pomysłów” krok po kroku przygotowywaliśmy się na święta.

Każde dziecko z utęsknieniem czeka na przybycie Mikołaja albo chociaż ukradkiem zostawiony podarunek. My postanowiliśmy nie zwlekać i zrobiliśmy własne Mikołaje ze stożków owijanych krepą skręconą metodą cukierkową. Druga propozycja na tę osobliwą postać to sylwetka z papieru kolorowego na piku.

Mało kto wie, że 6 grudnia obchodzimy „Dzień Anioła” dlatego też by zaznaczyć ten fakt jedne z naszych zajęć poświęciliśmy właśnie tym niebiańskim istotom i tak oto powstały aniołki ze styropianowych półkul i z ozdobnych serwetek. Był to również dzień w którym cieszyliśmy się ze słodkości zostawionych przez Św. Mikołaja, które wysypały się z naszej mikołajkowej piniaty.

Kolejne spotkanie to ozdoby na choinkę, dzieci miały okazję pracować z nieznaną im dotąd masą jaką jest zimna porcelana. Trochę wymagająca, ale dzieciaki okiełznały ją i zrobiły przepiękne ozdoby choinkowe. Na warsztat wzięliśmy również dobrze wszystkim znaną i lubianą masę solną osobiście wyrobioną przez dzieci co przyniosło oczywiście najwięcej zabawy. Radość dzieci najważniejsza ;-).

Tuż przed samymi świętami zajęliśmy się drzewkiem bożonarodzeniowym. Każdy ubrał wcześniej przygotowaną tekturową choinkę w krepinowe paski i błyszczące ozdoby. Tak przygotowane drzewka trafiły do domów uczestników naszych zajęć.

Zgodnie uznajemy rok 2017 za udany i życzymy sobie wielu kolorowych, twórczych i pełnych dobrej zabawy spotkań w nowym 2018 roku.

M-GOK- Biblioteka, filia Osiek nad Notecią