2018-03-13-04-Ferie_O

Ferie z filią biblioteczną w Osieku nad Notecią

Jak co roku również i teraz filia biblioteczna w Osieku nad Notecią przygotowała liczne propozycje dla dzieci podczas trwających od 12 do 23 lutego ferii.
Zważywszy na to, że początek ferii był jednocześnie końcem karnawału postanowiliśmy się trochę zabawić. I tak też w poniedziałek (12.02) całą grupą przygotowaliśmy imprezowe elementy dekoracyjne takie jak: kolorowe girlandy, serpentyny, balony z konfetti i kolorowe czapeczki. We wtorek (13.02) w iście dyskotekowej scenerii były tańce, zabawy i konkursy. Wszyscy uczestnicy zabawy robili sobie również pamiątkowe zdjęcia na naszej foto ściance.
W środę (14.02) zajęcia odbyły się na świetlicy w Bąkowie, gdzie zrobiło się ciepło i czerwono od naszych walentynkowych prac. Dzieci wykonały serca z drucików kreatywnych, łańcuch z serc oraz serce z papierowej wikliny. Prace kreatywne przeplatały nam liczne zajęcia ruchowe oraz pamiątkowe zdjęcia.
Czwartek (16.02) upłynął nam na eksperymentowaniu z różnymi masami plastycznymi, które przygotowaliśmy własnoręcznie. Spod naszych rąk wyszły piankolina, ciastolina, sztuczny śnieg, masa nienewtonowska. Pisaliśmy na nietypowych suchych tablicach i szukaliśmy skarbów w pudełeczkach z makiem, kaszą, ryżem i fasolą. Ciekawym doświadczeniem była również ścieżka sensoryczna gdzie dzieci zetknęły się z różnymi powierzchniami. Wszystko dostarczyło nam mnóstwo nowych sensorycznych wrażeń poznawczych i przede wszystkim ogrom dobrej zabawy. Tydzień zakończyliśmy wcielając się w postaci detektywów z serii książek Biuro Detektywistyczne Lassego i Maii „Tajemnica diamentów”. Wspólnie czytaliśmy fragment książki, później rozwiązywaliśmy krzyżówki, zagadki, stworzyliśmy swoje rysopisy, z których później dzieci malowały portrety na folii spożywczej i graliśmy w gry planszowe.
We wtorek (20.02) zainteresowane dzieci pojechały na wycieczkę do kina na bajkę „Gnomy rozrabiają”, a w czwartek (22.02) w skansenie w Osieku nad Notecią zakończyliśmy nasza feryjną przygodę. Nasi podopieczni spędzili czas na świeżym powietrzu korzystając z przejazdów bryczką, piekli kiełbaski oraz współzawodniczyli w zorganizowanych tam konkurencjach.
Po raz kolejny filia biblioteczna w Osieku nad Notecią stała się doskonałym azylem dla dzieci i fantastycznym pomysłem na nudę podczas dni wolnych od zajęć w szkole.

MGOK- Biblioteka, filia Osiek nad Notecią