2020-02-27-05-Ferie2020

Ferie w filii bibliotecznej w Osieku nad Notecią

Po długim czasie w filii bibliotecznej w Osieku nad Notecią znów goszczą wierni czytelnicy, jak również dzieci, które zawsze z niecierpliwością czekają na nasze spotkania. I tym razem nie mogło być inaczej, kiedy podczas ferii w ramach cyklu „Przystanek Pomysłów” zorganizowaliśmy w naszej filii zajęcia pt. „W Krainie Lodu” umożliwiające dzieciom urozmaicenie tego wolnego czasu i podjęcia różnych aktywności. Ponieważ naszym głównym zadaniem jest promowanie czytelnictwa toteż każdy dzień zaczynaliśmy od czytania opowiadań o Annie i Elsie, Olafie, Svenie i pozostałych bohaterach serii, której liczne zbiory posiada nasza biblioteka. Wprowadzeni w zimową aurę bawiliśmy się w zabawy mocno związane z tą porą roku. Były to oczywiście symulacje, które zostały wymyślone po to by przybliżyć naszym dzieciom zimowe formy spędzania czasu, które ze względu na dużą zmianę naszej zimowej aury coraz częściej są nieznane. Zorganizowaliśmy więc sobie turniej z hokejowym slalomem, rzut śnieżką ze styropianu do „przerębla”,którego rolę grało wieko od kosza na śmieci, bieg z „śnieżką” na paletce i tor sprawnościowy „kry” do których wykorzystaliśmy folie piankową z recyklingu. Wykonywaliśmy również wspólnie prace plastyczne: malowanie farbami na folii,na której powstała wspaniała Kraina Lodu, pocztówka z Arendell oraz bałwanki z masy solnej. Ponieważ ruch to zdrowie podczas zajęć dzieci wraz z panią bibliotekarką poznały choreografię i tańczyły do piosenki „Mam tę moc”, która towarzyszyła nam na każdych zajęciach. Bardzo się cieszymy, że w naszej bibliotece znów jest gwarno i wesoło.

MGOK Wyrzysk, Biblioteka Publiczna, filia Osiek nad Notecią

[ngg src=”galleries” ids=”265″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]