Dzień Głośnego Czytania

Czytanie zbliża, czyli Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła”
(Wisława Szymborska)

29 września z inicjatywy Polskiej Izby Książki ogłoszony został Dzień Głośnego Czytania w celu promowania głośnego czytania dzieciom.
Od dawna dobrze wiemy, że czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę.
W końcu to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu.

Z tej okazji w poniedziałkowy poranek 30 września 2019r. wyrzyską bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola Publicznego w Wyrzysku, które wraz z opiekunkami – panią Karoliną Łassą i Alicją Wnuk przyszły posłuchać głośnego czytania, podyskutować o książkach, a przy tym świetnie się bawić.
Przedszkolaki wysłuchały opowiadania pt. „Pszczółka Maja. Przygody wśród traw”, które czytała pani bibliotekarz Barbara Pawlak.

To niesamowite i pełne przygód opowiadanie o perypetiach tej niezwykłej pszczółki sprawiło naszym małym gościom mnóstwo radości. Tego dnia nie zabrakło również łamigłówek, z którymi przedszkolaki poradziły sobie doskonale. Był również wspólny taniec Mai, plastyczne zmagania i co najważniejsze, słodki poczęstunek.
Spotkanie przebiegło w bardzo radosnej i „ożywionej” atmosferze, było jak w ulu 🙂

Cieszymy się, że nawet niesprzyjająca pogoda za oknem nie przeszkodziła dzieciom nas odwiedzić i wspólnie
obchodzić Dzień Głośnego Czytania. Dziękujemy, że byliście i do zobaczenia….

M-GOK, Biblioteka Publiczna