2021-10-19-03-Biblioteczne-wzmocnienie

Biblioteczne wzmocnienie

Biblioteczne wzmocnienie

VII Ogólnopolska Noc Bibliotek dla Biblioteki Publicznej w Wyrzysku i filii w Osieku nad Notecią jest odsłoną IV. W tym roku, ku radości wszystkich, udało nam się zorganizować ją w sobotę 9 października z bezpośrednim udziałem dzieci z naszej gminy.

W myśl hasła „Czytanie wzmacnia” nasze spotkanie rozpoczęliśmy od rozgrzewki. Ćwiczenia gimnastyczne z książką w dłoni przy muzycznych rytmach wzbogaciły również ogromne piłki fitness, które okazały się nie lada atrakcją dla uczestników. Wspólne czytanie zbliża, to nie ulega wątpliwości, my więc „zbliżyliśmy” się do siebie (na bezpieczną odległość oczywiście;)) i po bibliotece ruszyła „czytelnicza stonoga”. Zadanie wymagało dużej umiejętności współpracy, ale przyniosło nam dużo śmiechu, a śmiech to zdrowie.

Dla uspokojenia naszego pulsu przeszliśmy do zadań manualnych. Tym razem łącząc integrację z bezpieczeństwem wykonaliśmy kolorowe łapki, na których każde dziecko podzieliło się swoim pomysłem na wzmocnienie lub poprawę humoru. Tak uzbrojeni przekazaliśmy sobie

5 MOCY, która ma nas wzmacniać i uskrzydlać.

Akcja „Noc Bibliotek” namawia do dzielenia się książkami. My, zachowując ducha akcji, również dzieliliśmy się książkami: podarowane egzemplarze zostały umieszczone przez dzieci bibliotekarzy w specjalnej budce bookcrossingowej w pobliżu osieckiej biblioteki.

Po takich aktywnościach zasłużyliśmy na nagrodę w postaci filmu „Operacja: Człowiek w czerni.”

Po projekcji zagraliśmy jeszcze dla rozruszania ciała w fląse-madąse flore, a dla poszerzenia horyzontów czytelniczych młodym fanom książek zostały przedstawione serie towarzyszące tegorocznej Nocy Bibliotek: „Hania Humorek” oraz „Operacja” wraz z najnowszym egzemplarzem podarowanym nam w ramach udziału w wydarzeniu „Operacja: zachód słońca” J. L. Horst i H. J. Sandnes.

Zwieńczeniem naszego wieczornego spotkania było głośne odczytanie wiersza towarzyszącego akcji: „Co to za tuba, co to za wzmacniacz?” napisanego specjalnie na tą okazję przez panią Joannę Mueller oraz rozdanie uczestnikom zestawu zadań do filmu, pamiątkowych zakładek i linków do gry on-line, które zostały przygotowane przez organizatorów akcji.

M-GOK, Biblioteka Publiczna w Wyrzysku

filia w Osieku nad Notecią

[ngg src=”galleries” ids=”279″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Możliwość komentowania została wyłączona.