2019-02-24-11-AP

Akademia Przedszkolaka w wyrzyskiej bibliotece

Miłość – to uczucie, które potrafi dokonywać cudów. Jakich? A choćby takich: obcy pan spotyka obcą panią, a po jakimś czasie oboje nie mogą wyobrazić sobie życia bez siebie – no i stają się mamą i tatą…
Grzegorz Kasdepke – „Kocha, lubi, szanuje, czyli jeszcze o uczuciach”.

Dzień Świętego Walentego jest czasem, kiedy słowem, gestem, dobrym uczynkiem wyrażamy swoje uczucia tym osobom, które darzymy sympatią.

I to właśnie „Walentynki” były tematem zajęć z przedszkolakami z Wyrzyska, które 11 lutego pod opieką pani Agnieszki Brzykcy odwiedziły naszą bibliotekę. Z okazji Walentynek rozmawialiśmy na temat uczuć, jak miłość, radość, dobroć. Spotkanie rozpoczęliśmy od przeczytania książki A. Hebrock i I. Abedi pt. „Alberta szuka miłości”. Dzieci z przyjemnością opowiadały kogo bardzo kochają i komu chętnie podarują swoją Walentynkę, przeważnie padały odpowiedzi, że będą to rodzice, dziadkowie, rodzeństwo. Najmłodsi znakomicie poradzili sobie również z quizem, dopasowując znajomych bohaterów książek, którzy darzyli siebie uczuciem.

Książki o Kubusiu Puchatku, A.A. Milne’a, należą do klasyki literatury dziecięcej. Wzruszające przygody Misia o Bardzo Małym Rozumku, Kłapouchego, Prosiaczka oraz Krzysia w Stumilowym Lesie śmieszą i bawią każde dziecko.

Perypetie przyjaciół ze Stumilowego Lasu stały się kanwą do wspaniałej zabawy z kolejną grupą przedszkolaków, które pod opieką pani Iwony Kubiak 13 lutego odwiedziły naszą bibliotekę. Kubuś Puchatek zostawił bowiem zgromadzanym przedszkolakom list, w którym podziękował za odwiedzenie go w naszej placówce oraz przygotował dla nich miłą niespodziankę.

Kubuś Puchatek zostawił wszędzie ślady, po których dzieci szukały słoiczków z pysznym miodem, do których załączone były kolejne zadania. Nagrodą dla naszych milusińskich za poprawne wykonanie zadań było kubusiowe „słodkie małe co nieco”.

Tego dnia goście Misia o Małym Rozumku odpowiadali też na zagadki, przeglądali kolorowe ilustracje w książkach oraz opowiadali z czego znany jest Puchatek. Przedszkolaki chętnie poznawali bliżej swojego bajkowego bohatera.

Zajęcia w tym dniu były pełne śmiechu i żartów.

M-GOK Wyrzysk, Biblioteka Publiczna

[ngg src=”galleries” ids=”220″ display=”basic_thumbnail”]