Otwarta Książka

Zmiany z dniem 1 lipca 2015 w Bibliotekach

Z dniem 1 lipca 2015 roku Biblioteka w Wyrzysku i filia w Osieku nad Notecią wchodzi w system wypożyczeń elektronicznych SOWA.

Program ten całkowicie automatyzuje pracę wypożyczalni. Prowadzi kartotekę czytelników, ewidencjonuje wypożyczenia, zwroty i prolongaty, umożliwia wydruk upomnień, wykrywa pozycje przetrzymywane, nalicza stosowne kary.

Za pośrednictwem poczty elektronicznej zintegrowany system biblioteczny pozwala na automatyczne wysłanie powiadomień. Czytelnik będzie posiadał indywidualne konto biblioteczne on-line, bez wychodzenia z domu będzie mógł sprawdzić dostępność poszukiwanej pozycji.

W związku z wprowadzanymi zmianami podczas pierwszej wizyty w bibliotece, każda osoba pełnoletnia musi okazać dowód osobisty. Dzieci powinny posiadać swój PESEL oraz przybyć z rodzicem lub prawnym opiekunem posiadającym dowód osobisty.

Serdecznie zapraszamy do korzystania ze zbiorów naszych bibliotek.