Warsztaty – Historia pisma

Warsztaty – Historia pisma i komunikacji w bibliotekach

W dniu 22 czerwca w bibliotekach w Osieku nad Notecią oraz w Wyrzysku zorganizowano warsztaty literackie pod tytułem „Inscenizowana historia pisma i komunikacji”. Poprowadził je mówca i aktor Michał Zawadka. Na spotkanie zaproszono uczniów klasy drugiej SP w Osieku oraz klasy trzeciej SP w Wyrzysku.

Pan Zawadka zabrał dzieci w wyjątkową podróż w czasie, podczas której przedstawił rozwój pisma: od rysunków naskalnych poprzez pismo klinowe, sznurkowe, hieroglify, pismo chińskie aż po współczesny alfabet.

Uczestnicy spotkania rysowali węglem, tworzyli wiadomość indiańską metodą, używali stempli.

Michał Zawadka opowiedział także o swoich książkach: „Zarządzanie marzeniami” oraz „Mądrość z natury”.

Na zakończenie spotkania dzieci bez namawiania głośno przyznały, że „książka jest fajna”.

Osiek nad Notecią

Wyrzysk