Wakacje z muzyką

Wakacje z muzyką

W pierwszym tygodniu wakacji Stowarzyszenie Menos przeprowadziło półkolonie letnie dla dzieci. Cykl tygodniowych spotkań pod tytułem „Wakacje z muzyką” odbywał się w czytelni Biblioteki Publicznej w Osieku nad Notecią. W ramach półkolonii przeprowadzono warsztaty muzyczne, podczas których uczestnicy wzięli udział w ćwiczeniach rytmiczno-wokalnych, uczyli się śpiewu przez mikrofon, śpiewali przy akompaniamencie gitar.

Dzieci miały także możliwość spotkania z pasjonatem origami -panem Arturem Biernackim. Pod jego wskazówkami każdy z uczestników wykonał samodzielnie postać motyla i zajączka.

Dodatkowymi atrakcjami były wyjazdy – do studia nagrań i studia fotograficznego mieszczących się w M-GOK w Wyrzysku oraz na basen do Wyrzyska.

Dzięki uprzejmości właścicieli piekarni Edro-bis w Osieku nad Notecią uczestnicy półkolonii mieli zapewniony słodki poczęstunek natomiast Urząd Miejski w Wyrzysku zapewnił transport na basen.

Półkolonie uzyskały dofinansowanie w ramach konkursu na wspieranie realizacji zadań publicznych realizowanych w Gminie Wyrzysk w 2015 roku. Partnerem Stowarzyszenia Menos w tym projekcie był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wyrzysku, dzięki któremu zajęcia mogły odbywać się w czytelni biblioteki w Osieku nad Notecią.

Stowarzyszenie Menos

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.