KODAK Digital Still Camera

Czytelnicze święto w osieckiej bibliotece

Okazji do wspólnego czytania i delektowania się literaturą jest wiele. Jedną z takich sposobności był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który w dniu 29 września 2023 roku zgromadził w filii bibliotecznej w Osieku nad Notecią grupę dzieci z miejscowego przedszkola.

Przybyłe do placówki dzieci zaznajomiono z przestrzenią biblioteczną oraz zaprezentowano kącik z literaturą dla najmłodszych. Przedszkolaki ochoczo przeglądały kolorowy i bogaty księgozbiór, wskazując znane im bajki i ich bohaterów. W dalszej części spotkania dzieci wysłuchały kilku krótkich historyjek z książki pod tytułem „Ogród bajek”. Przedszkolaki poznały następujące bajki: „Kredki”, „Gdzie można spotkać krasnoludka” oraz „ Smok Bazyli”.

Przytoczone teksty były inspiracją nie tylko do interesujących pogadanek, ale także do muzycznych zabaw i działań plastycznych.

Wizyta przedszkolaków w osieckiej bibliotece publicznej pozwoliła wspólnie uczcić ogólnopolskie, czytelnicze wydarzenie na gruncie lokalnym.

MGOK Biblioteka

Filia biblioteczna w Osieku nad Notecią