2018-12-16-03-MDKK

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki

Podczas comiesięcznych spotkań w ramach Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w filii bibliotecznej w Osieku nad Notecią w okresie od września do listopada poruszaliśmy tematy ważne i mniej ważne, ale za to bardzo ciekawe.

Po wakacyjnej przerwie każda z klubowiczek pochwaliła się przeczytanym w tym okresie księgozbiorem. Wśród wymienionych tytułów pojawiły się „Wakacje z duchami”, „Prosiaczek Fryderyk”, „Wiłka Smocza dziewczynka”, „Pamiętnik nastolatki”, „Hania Humorek” i „Biuro Detektywistyczne Dziurka od Klucza”. Podczas spotkania przeczytaliśmy książkę Petera Carnavas „O chłopcu, który wpadł do książki”. Jest to niezwykła opowieść o dorastaniu, przemijaniu i dostrzeganiu tych drobnych codziennych chwil, które są w naszym życiu najistotniejsze.

W październiku zamieniliśmy się w śledczych. Po lekturze książek z serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Maii” nasze młode czytelniczki przystąpiły do tropienia i rozszyfrowywania zagadek, które dotyczyły przeczytanych przez nie książek. Musiały liczyć nie tylko na swój własny spryt i znajomość książek, ale również umieć uzyskać odpowiednie wiadomości od koleżanek, co ćwiczy w nich zdolności kooperacyjne.

Jak na listopad przystało również i my pogrążyłyśmy się w jesiennej zadumie i wzięłyśmy na warsztat książkę Leo Buscaglia „Jesień liścia Jasia”. Kolejny wątek o przemijaniu, sensie naszego życia, byciu częścią jakiejś całości. Rozmawiałyśmy o strachu przed nieznanym, naszych korzeniach, dumie z tego kim jesteśmy, o tym że trzeba życie przeżywać tu i teraz.

Podczas każdych zajęć czytałyśmy bajki i wiersze logopedyczne. Przygotowałyśmy również zdjęcia na konkurs „Książka jest OK!” Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile. MGOK Wyrzysk,

Biblioteka Publiczna – filia Osiek nad Notecią

[ngg src=”galleries” ids=”208″ display=”basic_thumbnail”]