Projektowe działania w hybrydowej odsłonie

Projektowe działania w hybrydowej odsłonie

Młodzież z gminy Wyrzysk skupiona wokół projektu „ZaBOOKowani w kulturze” w ramach programu „Równać Szanse” nie ustaje w działaniach.

Realizację projektu finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności dostosowano do współczesnych realiów. W związku z tym młodzież sięgnęła po alternatywne rozwiązania zapewniające ciągłość prac projektowych. Kwietniowe spotkania oraz działania odbywały się w trybie hybrydowym. Zebrania w większym gronie przebiegały online z wykorzystaniem programu Zoom. Natomiast spotkania stacjonarne obejmowały wyłącznie określone zespoły zadaniowe.

Podczas spotkań zdalnych młodzież wspólnie omawiała sprawy bieżące projektu, planowała kolejne działania a także poznała program Canva, będący internetowym narzędziem umożliwiającym tworzenie różnorodnych grafik. Przede wszystkim jednak pracowała nad promocją bookcrossingu lokalnie. W tym celu młodzi wykonawcy projektu „ZaBOOKowani w kulturze” opracowali szereg plakatów popularyzujących akcję uwalniania książek, którą zainicjowali w sieci w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich. Uczestnicy projektu promowali akcję także w przestrzeni publicznej gminy Wyrzysk. Zaangażowane zespoły zadaniowe ambitnie rozwieszały przygotowane plakaty w miejscach do tego wyznaczonych oraz w wybranych zakładach handlowych przychylnych rozpowszechnianej akcji. Poprzez propagowanie bookcrossingu młodzi stali się lokalnymi bookcrosserami, którzy głęboko wierzą, iż zjednają sobie nowych sympatyków uwalniania książek w naszej gminie.

Kreatywna młodzież zaabsorbowana wspomnianym projektem sukcesywnie i w miarę możliwości realizuje zadania wynikające z uczestnictwa w programie „Równać Szanse” administrowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

M-GOK Biblioteka Publiczna w Wyrzysku
filia biblioteczna w Osieku nad Notecią