„Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie” – XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

„Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie” – XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach od 1-9 czerwca pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”. Hasło Tygodnia nawiązuje do tegorocznych uroczystych obchodów 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Celem akcji jest promowanie idei głośnego czytania, rozwijanie zainteresowań czytelniczych już od najmłodszych lat, zwrócenie uwagi na konieczność czytania dzieciom, aby obudzić w nich zamiłowanie do sięgania po książki, a skutecznym na to sposobem jest właśnie bliski kontakt z książką jako słowem pisanym.
Biblioteka Publiczna w Wyrzysku po raz kolejny włączyła się w tę ogólnopolską akcję, organizując ciekawe spotkania z książką. Naszą placówkę odwiedzili uczniowie z wybranych klas ze szkół oraz przedszkoli naszej gminy.
Pozytywnie na nasze zaproszenie do czytania dzieciom odpowiedzieli: pani Kamila Bąk – pasjonatka biegania i nordic walking, pani Ania Kwidzińska – zapalona miłośniczka biegania oraz pan Adam Dziamara – pełen pozytywnych wrażeń zagorzały miłośnik sportu i wszelkiej aktywności fizycznej.
Zaproszeni goście, oprócz przeczytania uczniom wybranych tekstów, opowiadali anegdoty związane z początkami swojej przygody ze sportem, czytelniczych pasjach i literackich odkryciach.
Wszystkie odwiedzające nas w tym tygodniu dzieci miały również okazję do wspaniałej zabawy w ogrodzie przed Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Kultury. Było m.in. przeciąganie liny, kręcenie hula hop, skakanie na skakance czy gra w badmintona. Nie mogło zabraknąć także sportowej rozgrzewki i wygibasów przed czytaniem:)
Na zakończenie każda z grup otrzymała słodki upominek, którego sponsorem była Firma Handlowo-Usługowa „WIENIO” Wiesław Kufel, za co bardzo dziękujemy.
Tydzień upłynął nam bardzo miło, dzieci z uwagą wysłuchały prezentowanych tekstów. Poprzez te sympatyczne spotkania i wspólne czytanie staraliśmy się przybliżyć młodym uczestnikom barwny świat literatury dziecięcej, jednocześnie chcąc ich przekonać, że biblioteka stanowi dla nich przyjazne miejsce, w którym oprócz wypożyczania książek można także przyjemnie spędzić czas.
Dziękujemy serdecznie wszystkim gościom oraz dzieciom za przyjęcie zaproszenia i wzięcie udziału w tegorocznym XVIII już Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom.

M-GOK , Biblioteka Publiczna w Wyrzysku