2016-02-08-05-Ferie-2016

Działo się…. Relacja z ferii w M-GOK w Wyrzysku

Bezpieczne ferie to udane ferie!
W tym roku ferie organizowane przez pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki udały się naprawdę świetnie. Każdego dnia odbywały się inne zajęcia i każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
W okresie od 19 do 28 stycznia 2016 roku przygotowaliśmy urozmaicony program spędzenia czasu wolnego. Zajęcia odbywały się od wtorku do czwartku w godzinach od 11:00 do 14:00.
Bardzo ciekawe warsztaty odbyły się pod fachowym okiem Pani Anny Kosteckiej nauczycielki Edukacji Wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej w Wyrzysku. Podczas tych zajęć dzieci wykonywały serca z masy solnej i przyozdabiały je najpiękniej jak potrafiły, aby obdarować następnie swoich dziadków i babcie w dniu ich święta. Zajęcia te okazały się dużą frajdą i wywarły mnóstwo pozytywnych emocji podczas pracy. Dzieci miały okazję pograć w różne gry, między innymi :mini- piłkarzyki, cymbergaj, kącik gry w bilarda, rzuty do celu, gry planszowe, puzzle. Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia animacyjne pt. ,,Balonikowe figurki i wielkie bańki mydlane’’ . Dodatkową atrakcją było z kolei studio nagrań i warsztaty fotograficzne przygotowane przez Koło fotogaficzno-filmowe ”Oczy Szeroko Otwarte”. Każde dziecko miało możliwość odbycia sesji zdjęciowej i przebrania się za postać Kubusia Puchatka. Ruch to zdrowie dlatego drugi tydzień to przede wszystkim zabawy ruchowe na wesoło. W tych zajęciach pomagał nam Pan Łukasz Dłoniak – nauczyciel Wychowania Fizycznego z osieckiego Gimnazjum. Dzieci zostały podzielone na drużyny. Gościły tu slalomy, tory przeszkód, biegi na czas itp. Rywalizacja nie miała końca, a emocje sięgały zenitu. Każdy chciał być najlepszy. Chwile na odpoczynek między zawodami umilała pani Iwona malując dzieciom farbkami twarze. Z powodu złej pogody wycieczka na Skansen do Osieka nad Notecią niestety nie odbyła się, jednak przewidziane atrakcje i zabawy udało się przenieś do wyrzyskiego ośrodka kultury.
Dzięki staraniom organizatora dzieci otrzymały każdego dnia ciepłą herbatę i drobny poczęstunek. Dzieci systematycznie uczęszczające w zajęciach otrzymały pamiątkowy dyplom.
Serdecznie dziękujemy zaangażowanym nauczycielom za poświęcenie swojego prywatnego czasu i wszystkim dzieciom za ich obecność, za miło spędzony czas.
To były naprawdę fajne ferie!!
Zapraszamy za rok!!!
M-GOK Wyrzysk