2022-07-11-07-Klinika-Lalek

Wielkie widowisko teatralno – muzyczne w Wyrzysku

W sobotę, 9 lipca 2022 roku na targowisku miejskim w Wyrzysku mieszkańcy mogli podziwiać niesamowite widowisko o ogromnych rozmiarach. Na wydarzenie zaprosił Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wyrzysku, który jest jednym z tegorocznych beneficjentów rządowego programu pod nazwą „Promocja czytelnictwa”. W ramach tegoż programu wyrzyski dom kultury otrzymał dofinansowanie do projektu: „Małe i duże podróże po literaturze” ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Jednym z elementów składowych projektu był teatr plenerowy. Dzięki temu do Wyrzyska zawitali artyści Teatru Klinika Lalek, by zaprezentować widowisko pt. „Kosmiczna podróż Guliwera” na motywach słynnej powieści Jonathana Swifta.

Sześciometrowy Guliwer i jego magiczny statek w sobotnie popołudnie zabrał wyrzyszczan w kosmiczną podróż, pełną przygód, muzyki, efektów świetlnych oraz marionetek animowanych przez aktorów.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”